عرصه های جنگلی گالیکش وجین و سله شکنی شدند

عرصه های جنگلی کشت شده شهرستان گالیکش در سال 92 وجین و سله شکنی شدند.

 

منصور ممشلی رییس منابع طبیعی شهرستان گالیکش ضمن اعلام این مطلب به خبرنگار نیلکوه گفت: معمولا بدلیل رطوبت بالای هوا و بارانهای اوایل بهار علفهای هرز در عرصه های نهالکاری شده به علت جذب مواد غذایی بیشتر خیلی سریعتر از نهال رشد می کنند.

وی ادامه داد: همینطور خاک در اطراف نهال سله ( ترک ) بر میدارد که به منظور جلوگیری از نفوذ بیش از حد هوا به داخل خاک و جلوگیری از تعرق و تبخیر خاک اطراف نهال های کاشته شده، پای نهال ها عملیات و جین و سله شکنی و مبارزه با علفهای هرز را انجام می دهند.

رییس منابع طبیعی شهرستان گالیکش افزود: سطح عملیات انجام شده در حوزه استحفاظی اداره شهرستان گالیکش 130 هکتار در روستاهای ( قلی تپه، یورت زینل، کوه چماز فارسیان، بیش اویلی و آق قمیش) انجام شده است.

وی خاطر نشان ساخت: هزینه های انجام شده در بحث عملیات نهالکاری، وجین و سله شکنی حدودا به مبلغ 1100 میلیون ریال از محل تعهدات شرکت سیمان پیوند گلستان تأمین اعتبار شده است.

ممشلی ادامه داد: عملیات جنگل کاری و وجین وسله شکنی با نظارت مستقیم کارشناسان اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان گالیکش انجام می گیرد.

وی تصریح کرد: نهال های کاشته شده در عرصه های جنگلی از گونه های بلوط، افرا شیردار، ون، اقاقیا و عرعر در عرصه های منابع طبیعی غرص شده است.

رییس منابع طبیعی شهرستان گالیکش در پایان گفت: عملیات نهالکاری با اهداف احیاء و غنی سازی اراضی ملی، جنگلی و اراضی که فاقد پوشش درختی هستند و احیاء اراضی خلع یدی که در سنوات گذشته مورد تخریب و تجاوز قرار گرفته و توسط مراجع قضایی مبنی بر خلع ید حکم صادر گردیده است انجام شده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :