این روزها عده ای در فضای مجازی شعور مردم را به بازی گرفته و مدام گزینه هایی را جهت تصدی استانداری گلستان مطرح می کنند که با کارویژه های یک استاندار فاصله زیادی دارد.

به گزارش نیلکوه، سید مناف هاشمی به دلیل یک اشتباه استراتژیک در زمان بروز سیل از گلستان رفت و حالا استان منتظر نهمین استاندار خود است.

عده ای بازی استاندار بومی را راه انداخته اند ، مدلی که در سال ۹۲ هم تکرار شد و حسن صادقلو اصلاح طلب کهنه کار رامیانی به عنوان هفتمین استاندار و اولین استاندار دولت تدبیر و امید در گلستان انتخاب شد.

اما بیشترین تخریب ها علیه حسن صادقلو از سوی اصلاح طلبان صورت گرفت تا او برود و گزینه مورد نظر تندروها جایش را بکیرد اما در سال ۹۶ مدل انتخاب استاندار عوض شد و استانداران غیر بومی در اولویت قرار گرفتند تا در نهایت مناف هاشمی با کمترین فاصله جغرافیایی با استان یعنی بهشهر، استاندار گلستان شود.

مناف هاشمی به اذعان اکثر مدیران کل، کارشناسان سیاسی و احزاب استانی مدیری با برنامه، اهل بودجه و عملگرا بود، در زمان او گلستان رتبه اول جذب تسهیلات روستایی کشور و رتبه سوم جذب تسهیلات رونق تولید را کسب کرد، همچنین قبل از آمدن مناف هاشمی جذب اعتبارات ورزشی کشور ۵۰۰ میلیارد بود که با آمدن او به نزدیک ۲ هزار میلیارد رسید.

اما مناف هاشمی در گلستان به بن بست خورد، این بار نیز اصلاح طلبان تندرو او را به جرم قالیبافی بودن، سیبل کرده و تا توانستند به او تاختند تا نهایتا مجبور شود در تهران سمتی بگیرد تا از این ترکش ها در امان باشد، برخی ها هم معتقدند که او آمده بود تا نماند و گلستان برایش پله بود.

همه کسانی که دستی در سیاست استان دارند معتقدند فضای سیاسی استان کثیف و آلوده است و همین نکته است که نمی گذارد استان رنگ پیشرفت را ببیند.

انگیزه های مادی و رسیدن به مناصب اجرایی پول ساز باعث شده عده ای برای رسیدن به قدرت هر کاری بکنند، استاندار بومی (صاقلو) و غیر بومی (هاشمی) را ذبح کردند تا به منافع خودشان برسند، کار و خدمت برای این افراد مهم نیست، مهم اینست کسی که خودشان می خواهند راس کار باشد.

دم از استاندار بومی می زنند در حالیکه گزینه بومی از نظر آنها فقط افرادی است که از شهر گرگان هستند، افرادی که یا سابقه اجرایی کافی برای استانداری نداشته( میراکبری، علاالدین، کبیر) یا هر چه در چنته داشته اند رو کرده و ید بیضایی برای نجات گلستان ندارند(صالحی) و صرفا فایده اقتصادی برای اطرافیان دارند و بس.

آیا استان فقط گرگان است، پس شهرهای دیگر چه می شوند؟ آیا نباید این شهرها در معادلات استانی به حساب آیند؟ بنام استاندار بومی و بکام گزینه های مرکز استان.

در این راستا نقش نمایندگان مجلس و آیت الله نورمفیدی می تواند جدی تر شود، یک انتخاب تکراری، بد و نامناسب چه بومی ‌و چه غیر بومی تواند شام آخر نمایندگان باشد تا یک دوره ای بودن خود را تضمین کنند.

بهتر است همه به اخلاق و تقوی مراجعه کنند و ملاک انتخاب استاندار تخصص، تعهد، تجربه مفید کاری، رعایت حقوق مردم، اهل خدا و پیغمبر بودن باشد، عقلانیت بشری و خرد جمعی امروز بحث بومی بودن یا نبودن را نمی پذیرد و آن را نشانه جاهلیت مدرن می شمارد که خود یکی از عوامل عقب ماندگی می باشد.

آرشیو

روز : ماه : سال :