بر اساس تازه‌ترین مطالعاتبیش از 2 میلیارد نفر از مردم جهان چاق هستند - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

بیش از 2 میلیارد نفر از مردم دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند که هم شامل کودکان در سنین پایین می‌شود و هم بزرگسالان را در بر می‌گیرد.

به گزارش نیلکوه به نقل از خبرگزاری فارس، بر اساس نتایجی که روز دوشنبه منتشر شد، بیش از دو میلیارد نفر از مردم دچار اضافه‌وزن و چاقی هستند که هم شامل کودکان در سنین پایین می‌شود و هم بزرگسالان را در بر می‌گیرد.

در این مطالعه، محققان داده‌های 195 کشور مختلف را با مجموع شرایط بهداشتی و آمار مرگ و میر که مستقیما با چاقی در ارتباط است، بررسی کردند و دریافتند، شیوع چاقی از سال 1980 به بعد، در بیش از 70 کشور جهان دو برابر شده و در دیگر کشورها به طور مداوم افزایش داشته است.

از 4 میلیون مرگ و میر در سال 2015 که به وزن بدن نسبت داده شده است، بیش از 40 درصد آنها مربوط به افراد «چاق» می‌شود.

این یافته‌ها ثابت می‌کند که یک بحران عمومی بهداشت جهانی در حال رشد بوده و وضعیت بسیار نگران کننده‌ای را به وجود‌ آورده است.

نتایج این مطالعات که در ژورنال پزشکی نیوانگلند منتشر شده همچنین نشان می‌دهد، حدود 2 میلیارد و 500 میلیون نفر از مردم سراسر جهان با مشکل چاقی و اضافه‌وزن دست و پنجه نرم می‌کنند و علاوه بر این بیش از 108 میلیون کودک و 600 میلیون بزرگسال در آستانه چاقی هستند.

کارشناسان براساس این تحقیق، دلیل افزایش تعداد انسان‌های دارای اضافه وزن یا چاقی را نوشیدن انواع نوشیدنی های الکلی، مصرف مواد غذایی دارای کالری بالا و کم بودن تحرکت افراد در طول روز اعلام کرده‌اند و هشدار داده‌اند که به زودی چاقی و اضافه‌وزن به عنوان عامل اصلی مرگ جوانان در جهان تبدیل خواهد شد.

بالاترین سطح از چاقی در کودکان و بزرگسالان جوان در ایالات متحده است؛ با روند رو به افزایش آمار چاقی، همه گیری سرطان نیز در آینده‌ای نزدیک رخ خواهد داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :