دوچرخه‌سواری استرس شغلی را کاهش می‌دهد - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

افرادی که با دوچرخه به محل کار خود می‌روند می‌توانند میزان استرس در محیط کار را بهتر کنترل کنند؛ این افراد نسبت به کسانی‌که با خودرو مسیر کار را طی می‌کنند، در فشار کمتری از استرس و ناراحتی هستند.

به گزارش نیلکوه به نقل از خبرگزاری فارس، محققان در تازه‌ترین مطالعات خود دریافتند، موثرترین راه برای کاهش استرس ناشی از کار دوچرخه‌سواری تا محل کار است.

پژوهشگران ادعا می‌کنند، بر اساس نتایج تحقیقات افرادی که با دوچرخه به محل کار خود می‌روند می‌توانند میزان استرس در محیط کار را بهتر کنترل کنند؛ این افراد نسبت به کسانی‌که با خودرو مسیر کار را طی می‌کنند، در فشار کمتری از استرس و ناراحتی هستند.

پژوهشگران دانشگاه مونترال باور دارند، مسائل ناشی از کار، درگیری با همکاران، عدم حقوق مکفی و حجم زیاد کار موجب استرس‌های فراوان در محیط کار می‌شود؛ طبق مطالعه انجام شده در سال 2012 در آمریکا 65 درصد از مردم این کشور شغل خود را عامل اصلی استرس عنوان کرده‌اند و بیش از یک سوم از آمریکایی‌ها استرس مزمن را نتیجه کار خود می‌دانند.

همچنین تحقیقات نشان داده است، افرادی که در طول روز استرس کمتری دارند، به طبع خلق و خوی بهتری نسبت به افراد پر استرس دارند.

استفان بروتوس، نویسنده اصلی این تحقیق می‌گوید: «استرس صبحگاهی منجر به رخ دادن اتفاقات تلخ بعدی در طی روز می‌شود».

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، فعالیت جسمی می‌تواند عامل کاهنده استرس باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :