هر 2 ثانیه «یک دختر کمتر از 18 سال» ازدواج می‌کند - پایگاه خبری نیلکوه - NKWHIWL

حدود یک سوم از دختران در کشورهای در حال توسعه، قبل از 18 سالگی ازدواج کرده‌اند و در هر 2 ثانیه، یک دختر کمتر از 18 سال ازدواج می‌کند.

به گزارش نیلکوه به نقل از خبرگزاری فارس، کارشناسان با تأکید بر اینکه تا دهه آینده ازدواج کودکان تریلیون‌ها دلار برای دولت‌ها هزینه خواهد داشت، اظهار داشتند این هزینه‌ها مانع تلاش‌های جهانی برای ریشه کنی فقر می‌شود.

به گفته آنها، حدود یک سوم از دختران در کشورهای در حال توسعه، قبل از 18 سالگی ازدواج کرده‌اند و در هر 2 ثانیه، یک دختر کمتر از 18 سال ازدواج می‌کند.

کارشناسان اظهار داشتند: پایان دادن به معضل ازدواج کودکان می‌تواند بیش از چهار تریلیون دلار به اقتصاد جهان کمک کند، رشد جمعیت را کنترل کرده و زندگی میلیون‌ها زن جوان را در سراسر جهان تغییر دهد.

همچنین، پایان دادن به این معضل می‌تواند موجب افزایش تحصیلات دختران و یافتن شغل مناسب با درآمد خوب شود؛ ضمن اینکه زنان اگر به موقع ازدواج کنند، فرزندان سالمی تحویل جامعه خواهند داد و موجب افزایش رفاه می‌شوند.

کوندین وودون، اقتصاددان بانک جهانی در بیانیه‌ای گفت: «ازدواج کودکان نه تنها مانع امیدها و آرزوهای دختران می‌شود، بلکه مانع تلاش برای پایان دادن به فقر و دستیابی به رشد اقتصادی و عدالت می‌شود».

با توجه به اینکه ازدواج کودکان نه تنها سالانه بر زندگی 15 میلیون دختر تأثیر سوء می‌گذارد، بلکه تأثیر اصلی و منفی آن بر توسعه اقتصادی کشورهایی است که این دختران در آنها زندگی می‌کنند؛ لذا سیاست‌گذاران کشورهای مختلف متعهد شده‌اند که تا دهه بعدی این معضل را به صفر و یا حداقل برسانند تا آن 4 تریلیون دلار برای ریشه‌کنی فقر استفاده شود.

در این بین، کشور نیجر از بالاترین نرخ ازدواج کودکان برخوردار است که رقم آن 76 درصد اعلام شده است؛ در هند نیز بیش از 26 میلیون دختر پیش از سن 18 سالگی ازدواج کرده‌اند.

از طرفی ازدواج زود دختران منجر به تولد کودکان آسیب‌پذیری می‌شود که در اثر نبود سطح سواد کافی و آمادگی‌های جسمانی، مشکلات را دوچندان می‌کند و هزینه‌های گزافی را به دولت‌ها تحمیل می‌کند؛ این در حالیست که این مخارج می‌تواند برای ریشه‌کن کردن فقر استفاده شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :