سید محمد دلبری گفت: متاسفانه برخی مسئولین تا احساس میکنند تا جای پایشان محکم و ثابت شده است فورا به فکر سر کار آوردن اقوام، خویشان و همفکران خود می باشند و این کار زیبنده این دولت، این مسئول و این مردم انقلابی نبوده و نیست .

photo_2022-04-15_18-17-50.jpg

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه ؛ حجت الاسلام دلبری امام جمعه در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته گفت: فرهنگ قرآنی گویای این است که امانت داری یک امر لازم و ضروری است و باید وجود داشته باشد و در بین مخلوقات فقط انسان است که بار امانت الهی را به دوش گرفته است.
 
وی گفت: آدمی باید بداند همه ی نعمت ها و حتی نعمت هایی که خود انسان با زحمت بدست آورده است از آن خداوند است و نعمت دهنده ی راستین فقط خداوند است‌.
 
حجت الاسلام دلبری اضافه کرد: یکی از امانت های مسلّم الهی پیمانی است که انسان ها در روز ازل با خداوند بسته اند که خدا را عبادت کرده، دنباله روی شیطان نباشند و او را تبعیت نکنند و از پیامبر و ائمه خدا حرف شنوی داشته باشند.
 
امام جمعه گالیکش بیان داشت: در ماه مبارک رمضان هر کس روزه بگیرد و شب هم عبادت کند، شکم، زبان و قوای جنسی اش را از حرام کنترل کند، همانطوری که از ماه مبارک رمضان خارج می شود، از گناه هم خارج می شود. 
 
وی با اشاره به توصیه های مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام در ماه مبارک رمضان؛ این دیدار را دارای جنبه های راهبردی، کاربردی، شخصی، مدیریتی و معرفتی و مهارتی دانست. 
 
سید محمد دلبری خطاب به مسئولین یادآور شد: فرصت مسئولیت بسیار زود گذر است، این فرصت را غنیمت بشمارید، کار نمایشی نکنید، هر کدام از دولت و مجلس طبق قانون به وظایف خود عمل کنند و همیشه خدا را در نظر بگیرد.
 
خطیب جمعه گالیکش افزود: دولت آقای رئیسی دولتی مردمی، انقلابی، عدالت محور و جهادی از شخص رئیس جمهور تا رده های پایین همه باید به فکر مردم باشند، به نفع مردم کار کنند و مشکلات مردم را برطرف کنند، نه اینکه متاسفانه برخی مسئولین تا احساس میکنند تا جای پایشان محکم و ثابت شده است فورا به فکر سر کار آوردن اقوام، خویشان و همفکران خود می باشند و این کار زیبنده این دولت، این مسئول و این مردم انقلابی نبوده و نیست .
 
حجت الاسلام دلبری بهترین عمل در شب قدر را فکر کردن، نقشه ریختن و تصویر گیری دانست و افزود در شب های قدر خلوت کرده و با خدای خود صحبت کنیم و ببینیم چه کار کرده ایم و چه کار باید بکنیم، برای آینده خودمان و خانواده، برای آینده کشورمان و ارتقاء اسلام و مسلمین احتیاج به فکر و تصویر گیری داریم، لذا شب قدر شب تقدیر است.
 
وی در خصوص عملیات اخیر استشهادی جوانان فلسطینی علیه صهیونیست ها گفت: رژیم صهیونیستی در یکی از سخت ترین و حساس ترین روزهای حیات جعلی خودش قرار دارد و چهارمین عملیات استشهادی را مشاهده کردند، جوانان پاک و پاکیزه فلسطینی آمدند و وارد میدان شدند و انتفاضه جدیدی را رقم زدند، آن هم جوانانی که در قالب یک جنبش سازمان یافته بر مبنای مقاومت مردمی علیه آنها قیام کردند‌.
 
دلبری اضافه کرد: همانطور که حضرت آقا فرمودند عمر اسرائیل طولانی نخواهد بود و حتی کمتر از زمان پیش بینی های ایشان، با توجه به اتفاقاتی که اخیرا در بیت المقدس رخ داد، آمادگی هایی که محور مقاومت در لبنان و قدس شریف و نوار غزه و ..‌. دارند، به همین زودی انشالله شاهد نابودی این غده سرطانی خواهیم بود.
 
امام جمعه گالیکش ؛ ابلاغ سیاست های کلی تامین اجتماعی از طرف مقام معظم رهبری را کار بسیار خوبی دانست و عنوان کرد: این کار هم باعث می شود عدالت اجتماعی محقق شده، فاصله طبقاتی کم شود و زمینه خدمت رسانی بیشتر برای محرومین را فراهم می آورد.
 
سید محمد دلبری خاطرنشان کرد: گام اول وعده انتشار اسامی ابر بدهکاران بانکی توسط رئیس جمهور انجام شد ولی کافی نیست و باید با اینها برخورد کنیم، این اموال باید به بیت المال برگردد و از دستگاه قضایی می خواهیم با شدت و حدّت با آنها برخورد کند، تبعیض را کنار بگذارند، نور چشمی ها و آقا زاده ها را زمین بزنند و حق را به حق دار برسانند.
 
 
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :