نماز جمعه 19 فروردین

سید محمد دلبری گفت: این حادثه تروریستی در مشهد مقدس گویای این است که تروریست ها از قبل برنامه ریزی دقیقی داشتنه و در سطح کلان هدف آنها بر هم زدن وحدت اسلامی است

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه؛ سید محمد دلبری امام جمعه در نماز جمعه این هفته شهرستان گفت: ماه رمضان ماه تطهیر، ماه شستن گناهان و ماه مبارک است و ما باید از ظرفیت های آن استفاده کنیم و طوری نباید که این ماه تمام شود و خود و گناهان خود را نشسته باشیم.

وی امانت داری را از اولویت های اولیه و نیازهای اجتماعی بشر دانست و عنوان کرد: اگر بخواهیم جامعه ای پا بر جا باشد، باید آن جامعه مزیّن به این صفت خوب باشد.
 
دلبری اضافه کرد: امانت داری صفت بسیار خوبی است که با فطرت آدمی سازگار است، انسانی که سرشت پاکی دارد، هم خودش انسان امینی است و هم آن انسانی که امین است را دوست دارد.
 
امام جمعه گالیکش دو صفت مومن واقعی را راستگویی و امانت داری خوانده و بیان داشت: همانطور که پیامبران الهی، اوصیای بر حق آنها و بزرگان دین امین بودند، من و شما هم باید در تمام عرصه های زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی خودمان امین باشیم.
 
وی از جمله فرصت هایی که در ماه مبارک از آنها میتوان بهره مند شد را فرصت تقرب به خدا، فرصت روزه گرفتن و تلاوت قرآن، فرصت اصلاح ذاتَ البَین دانست.
 
خطیب جمعه گالیکش گفت: بهترین زمان برای انجام کارهای قرآنی ماه مبارک رمضان است و ما باید فرمایشات مقام معظم رهبری را در مساجد خود، در ماه مبارک رمضان، در طول سال به مرحله اجرا در آوریم، چرا که هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن ماه مبارک رمضان است.
 
حجت الاسلام دلبری گفت: مکتب سلیمانی همان مکتبی است که ولایت پذیری، عمل گرایی، شناخت دشمن، انسجام ملی، تفکر راهبردی، نفی کاغذ بازی های مرسوم در حوزه مدیریتی و خدمت رسانی، توجه به خانواده شهدا، جامع نگری نه بخشی نگری برخی از ویژگی های شاخص مکتب شهید سلیمانی هستند، که باید همانطور که مقام معظم رهبری بحث جهاد تبیین را مطرح کردند ما باید با عمل کردن به این ویژگی ها مانند حاج قاسم به وظیفه خود عمل کنیم.
 
امام جمعه گالیکش در خصوص حادثه تروریستی در حرم مطهر رضوی  گفت: ما هتک حرمت نسبت به مقام مقدس امام رئوف را محکوم میکنیم و یاد، خاطره و بزرگداشت این دو شهید روحانی جهادگر، انقلابی حجج الاسلام اصلانی و دارایی را در سراسر نماز های جمعه کشور گرامی می داریم .
 
وی افزود: رخ دادن این حادثه تروریستی در مشهد الرضا(ع) گویای این است که تروریست ها از قبل برنامه ریزی دقیقی داشتند و در سطح کلان هدف آنها بر هم زدن وحدت اسلامی است، اینکه بین مسلمانان اختلاف بیاندازند و به اهداف خود برسند .
 
سید محمد دلبری در پایان ضمن تشکر از اعضای محترم شورای تامین و بسیجیان شهرستان گفت: مردم همچنان از سرقت های کابل های برق، مخابرات و ... رنج می برند و بارها به دفتر امام جمعه مراجعه کرده و ما هم رنج می بریم و این برای شهرستان خیلی بد است، و خواهیم دید که با آمدن تابستان مصرف برق بالا رفته و هزاران مشکل برای مردم به وجود خواهد آمد و خسارت خواهند دید، لذا از شما مسئولین خصوصا دستگاه قضایی درخواست میکنیم بیشتر زحمت بکشید و کاری انقلابی انجام دهید تا برای همیشه این مشکل حل شود.
 
انتهای پیام/ 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :