بیش از ۹ هزار هکتار از پارک ملی گلستان به نام سازمان حفاظت محیط زیست سند خورد.

IMG 20220226 173333 634

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه؛ حیدر آسیابی رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با پیگیری دادستان گالیکش و تلاش شبانه روزی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، عرصه‌های جنگلی پارک ملی گلستان در محدوده خاندوشان، کندسکوه و تنگراه استان گلستان حدنگاری و سند آن به نام سازمان حفاظت محیط زیست صادر شد.

آسیابی افزود: حدنگاری ۱۱ هزار هکتار دیگر از این عرصه‌ها هم تمام شده و تا آخر اسفند امسال، سند تک برگی آن به نام سازمان محیط زیست صادر می‌شود.
 
وی ادامه داد: با صدور این اسناد در مجموع ۲۴درصد از عرصه‌های پارک ملی سند دار شد و کار حدنگاری هفتاد و شش درصد عرصه‌های باقی مانده نیز سال اینده انجام می‌شود.
 
آسیابی گفت: با پیگیری دادگستری گلستان امسال سند تالاب‌های بین المللی آلاگل و آلما گل گنبدکاووس هم به مساحت ۲ هزار هکتار به نام سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور صادر شد.
 
پارک ملی گلستان نخستین پارک ملی ایران است که در فهرست میراث جهانی یونسکو به عنوان یکی از ۵۰ ذخیره‌گاه زیست‌محیطی کره زمین به ثبت رسیده‌است.
 
این پارک همچنین پانزدهمین اثر ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی از سال۱۳۸۷ در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفت و حدود ۹۰هزار هکتار وسعت دارد.
 
یک‌هشتم گونه‌های گیاهی، یک‌سوم گونه‌های پرندگان و بیش از ۵۰درصد از گونه‌های پستانداران کشور در این پارک زندگی می‌کنند.
 
انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :