امام‌جمعه شهرستان گالیکش بابیان اینکه عملکرد ما در ستاد نماز جمعه باید در مسیر تحقق شعار سال بوده و در همین راستا معنا و تفسیر شود؛ گفت: ماه رمضان مایه‌ آزمایش مسلمانان، آرامش اهل ایمان و ماه محک حق و باطل است.

به گزارش " نیلکوه " حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمد دلبری امام‌جمعه گالیکش در نخستین جلسه ستاد نماز جمعه که با محوریت برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های ماه مبارک رمضان در سطح شهرستان برگزار شد بود اشاره به نام‌گذاری شعار سال "تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی ها" توسط مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: عملکرد ما هم در ستاد نماز جمعه شهرستان باید در این مسیر بوده و در همین مسیر معنا و تفسیر شود.

وی گفت: ماه رمضان مایه‌ی آزمایش مسلمانان، آرامش اهل ایمان و ماه محک حق و باطل است و زمینه مناسبی را برای سوزاندن کدورت‌ها، غبارهای مادی و نفسانی از وجود انسان را فراهم می‌کند، لذا می‌توان از ماه رمضان به‌عنوان ماه خانه‌تکانی نام برد.

سید محمد دلبری اضافه کرد: در حال روزه مواظب اعمال خودمان باشیم، والا اعمالمان مخدوش می‌شود و از آن بهره لازم را نمی‌بریم.

امام‌جمعه گالیکش افزود: روزه ماه رمضان پارسایی و تقوا را به همراه دارد، درصورتی‌که با شرایط انجام شود و اگرنه مانند ماه شعبان، صفر و محرم و سایر ماه‌هاست و برای افراد آن‌چنان فرقی نخواهد داشت.

حجت‌الاسلام دلبری ماه رمضان را نماد اقتدار، اخلاص و وحدت، ماه قرآن و وحی دانست و بیان داشت از مناسبت‌هایی که درون این ماه است بیشتر می‌توان به اهمیت آن پی برد.

وی اذعان داشت: ازآنجاکه در ماه رمضان قرآن بر قلب نازنین پیامبر نازل‌شده است، این ماه ماهِ نزول قرآن و بهار قرآن است، اگر ما بدانیم ماه رمضان چه فضیلت‌هایی دارد بهتر می‌توانیم این ماه را درک کنیم، بافکر، شناخت و اطلاعات کامل وارد این ماه شویم.

آرشیو

روز : ماه : سال :