فرماندار گالیکش در جلسه کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان گفت: هرگونه افزایش، کاهش و جابجایی سهمیه و توزیع آرد در سطح شهرستان‌ باید با هماهنگی و اخذ مجوز تائید فرمانداری صورت گیرد.

به گزارش " نیلکوه " احمد تجری‌مفرد اظهار کرد: ازآنجایی‌که تشکیلات آرد و نان از اهمیت بالایی برخوردار است، لذا مدیریت این حوزه با استانداران و فرمانداران بوده و به‌طور مستقیم بر آن نظارت دارند. از طرفی هرگونه سهل‌انگاری در این موضوع ممکن است مباحث بحرانی و چالش‌های دیگری را به دنبال داشته باشد.

تجری افزود: غذای اصلی مردم شهرستان نان است، لذا هرگونه کوتاهی در این موضوع بار سنگینی بر دوش متولیان و مسئولان این حوزه خواهد داشت.

فرماندار گالیکش خاطرنشان کرد: دهیاران به‌عنوان بازرسان افتخاری کارگروه آردونان باید سرکشی و بازرسی پی‌درپی از نانوایی‌های سطح روستاها را در دستور کار خویش قرار داده و گزارشات این بازدیدها را نیز به‌صورت مستمر به بخشداری‌ها و کارگروه آردونان شهرستان مستقر در فرمانداری اعلام نمایند.

وی بابیان اینکه ساعت پخت خبازی‌ها در ایام ماه مبارک رمضان در روستاها از ۱۵:۳۰ و در شهرها از ساعت ۱۵ است، در خصوص پخت نان‌روغنی تصریح کرد: نانوایی‌ها تنها مجاز به پخت ۱۰ درصد از سهمیه آرد خود برای نان‌روغنی که قیمت آن بر اساس مصوبه استانی است خواهند بود. همچنین ساعت پخت نان‌روغنی تا دو ساعت قبل از اذان مغرب باید به اتمام برسد.

آرشیو

روز : ماه : سال :