فرماندار گالیکش در حاشیه جلسه ستاد استانی کرونا گفت: اجرای تمامی محدودیت‌های وضعیت نارنجی کرونا تا پایان فروردین‌ماه در شهرستان گالیکش ضروری و الزامی است.

به گزارش " نیلکوه " احمد تجری‌مفرد فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان گالیکش پیش‌ازظهر شنبه (20 فروردین‌ماه) با حضور در جلسه استانی ستاد کرونا که به‌صورت ویدئو کنفرانس و به ریاست دکتر حق‌شناس استاندار گلستان و سایر اعضای ستاد و فرمانداران شهرستان‌های استان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان گالیکش جزء چهار شهرستان استان با وضعیت نارنجی کرونا است، لذا برابر مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا ضمن اجرای دقیق تمامی محدودیت‌های تعیین‌شده برای شرایط کرونایی بارنگ نارنجی، تمامی سازوکارهای لازم به‌منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و کاهش تعداد مبتلایان و نیز دستیابی به وضعیت زرد و آبی در سطح شهرستان را در نظرخواهیم گرفت.

تجری‌مفرد افزود: برابر دستورالعمل‌های صادره از سوی ستاد ملی و استانی کرونا و با توجه به شرایط نارنجی کرونایی در شهرستان گالیکش از امروز تا پایان فروردین تمامی فعالیت‌های مشاغل گروه‌های ۳ و ۴ ممنوع است و دو دستگاه شبکه بهداشت‌و‌درمان و صنعت، معدن‌وتجارت مسئولیت بررسی و نظارت بر اجرای دقیق این قانون را در سطح شهرستان بر عهده خواهند داشت.

فرماندار گالیکش بابیان اینکه هیچ دستگاه و اداره‌ای حق تغییر ساعات کار اداری را ندارد، تصریح کرد: تغییر ساعت کار در دستگاه‌ها بدون هماهنگی با فرمانداری‌ها و دستور استانداری تخلف محسوب می‌شود و برابر مقررات با دستگاه خاطی برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان ساخت: شرایط حضور کارکنان ادارات و دستگاه‌ها در شرایط کرونایی بر اساس مصوبات ستاد کرونا در شهرستان گالیکش به‌صورت حضور حداکثر یک‌دوم از کارکنان تا پایان فروردین‌ماه جاری خواهد بود.

فرماندار گالیکش افزود: با توجه به ممنوعیت تردد در شرایط کرونایی و طبق دستورالعمل ستاد کرونا، تردد خودروها نیز به مدت دو هفته از ساعت ۲۲ لغایت ۳ بامداد در شهرستان گالیکش ممنوع خواهد بود.

وی همچنین یادآور شد: در شرایط فعلی کرونا تمامی واحدهای اقامتی و بوم گردی‌های شهرستان گالیکش ضمن رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، حق پذیرش تورهای گردشگری را تا اطلاع ثانوی نخواهند داشت، لذا اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان به‌عنوان متولی مربوطه باید به‌طور دقیق بر فعالیت بوم گردی‌ها نظارت کافی داشته باشند.

 

آرشیو

روز : ماه : سال :