امام جمعه گالیکش گفت: مردم با وجود این همه مشکلات همواره در مسیر انقلاب حرکت کردند و همراه با ولی فقیه هستند و هیچگاه انقلاب را رها نمیکنند و این گویای تقویت ولایتمداری و تجدید بیعت مردم با ولایت فقیه و ولی امرشان است

 jalaln27_6.jpg

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد دلبری امام جمعه شهرستان گالیکش در مراسم بزرگداشت یازدهمین سالگرد حماسه مردمی ۹ دی در جمع عموم مردم، فرماندهان نظامی و انتظامی اظهار داشت: مردم از اول انقلاب در عرصه های مختلف بصیرت خودشان را نشان دادند و یازده سال قبل در چنین روزی واقعیت ولایتمداری خودشان را به جهانیان نشان دادند .

وی یکی از مهمترین موانع شکل گیری بصیرت در انسانها را غفلت آنها دانست و عنوان کرد اصلی ترین عامل غفلت را وابستگی هایی را دانست که انسان میتواند داشته باشد، وقتی که غفلت بیاید بصیرت از بین خواهد رفت و حجاب ها و پرده های مختلفی مانع از فهمیدن انسان می شود .

امام جمعه گالیکش اضافه کرد: وقتی وابستگی به وجود آمد اولین اثری که می گذارد این است که انسان از خودآگاهی های خودش غافل میشود و توجهی به آن نخواهد داشت که همین باعث سقوط انسان میشود و دومین اثر آن این است که از ارزش های خود و ارزش های انسانی هم غافل خواهد شد .

حجت الاسلام دلبری گفت: من و شما اشرف مخلوقات و جانشین خدا بر روی زمین هستیم، پس باید خیلی مراقب احوال، رفتار و کردار خودمان باشیم .

دلبری خاطر نشان کرد؛ این وابستگی ها است که انسان را اسیر می کند، اگر ما وابسته به ریاست، حزب و گروهمان و زن و بچه مان باشیم، وابستگی ما را اسیر می کند، بخاطر همین همه‌ی پَستی های اخلاقی مثل دروغ، ریا، تملق، ظلم و ترس، عدم ایثار، بی بند و باری ها و ... ریشه در غفلت دارد .

وی افزود: مال و ثروت باعث سقوط برخی از انسان ها میشود، لذا باید مواظب باشیم مال و ثروت را از چه راهی بدست می آوریم و در چه راهی خرج می کنیم .

امام جمعه گالیکش گفت: آدم کور آخرین حدّی را که می بیند همین دنیاست و آخرت را نمی بیند چون بصیرت ندارد، کسی که بصیرت داشته باشد از این دنیا بعنوان یک مقدمه برای ورود به آخرت استفاده میکند .

حجت الاسلام دلبری عوامل از بین برنده غفلت، ذکر و یاد خدا، رهبران آسمانی، توجه به روح عبادت، تقویت ایمان، زهد و قناعت، موعظه، برخی شکست ها و رخداد های تلخ، عزاداری امام حسین (ع)، دعا و تزرع به درگاه خدا دانست و بهترین مثال برای آن که همه‌ی این ویژگی ها را در خود به وجود آورده بود را سپهبد شهید قاسم سلیمانی نام برد و خاطر نشان کرد ما از زندگی و مکتب حاج قاسم به آسانی عبور نکنیم و در مسیر آن حرکت کنیم .

وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از مسئولین بخاطر موقعیتی که دارند زندگی سلطنتی را در پیش گرفته و مانند شاه زندگی میکنند و دنبال تجملات اند اظهار داشت: این زیبنده نظام اسلامی نیست، اینها زندگی شان به همه چیز میخورد بجز زندگی اسلامی چون زهد و تقوا در زندگی شان وجود نداشته و بصیرت ندارند و مطالبه مردم را نمی بینند که با چه بدبختی زندگی میکنند .

سخنران مراسم حماسه ۹ دی گالیکش با اشاره به اینکه اکنون یازده سال از حماسه یوم الله نهم دی ماه گذشته است، بیان کرد: آیا از ولایتمداری مردم کم شده است؟ آیا مردم، نیروهای مسلح، مسئولین، جوانان ولی فقیه شان را رها کرده اند، خیر زیرا این ولایتمداری پس از یازده سال چندین برابر شده است و از جمله دلایل ولایتمداری در آنان را میتوان حضور در عرصه امداد و کمک رسانی، دفاع از حریم ولایت و محور مقاومت، عرصه سلامت و مدافعان سلامت نام برد .

سید محمد دلبری اظهار داشت: ما در اربعین حسینی همان اهدافی را که در پیاده روی اربعین حسینی دنبال میکردیم را در عرصه سلامت مشاهده کردیم، چقدر شهید و چقدر عزیز را از دست دادیم تا سلامتی مردم تامین شود .

وی با اشاره به اینکه در آبان ۹۸ بار دیگر دشمنان خارجی با کمک بدبختان داخلی در قالب جنگ اقتصادی که به دنبال فتنه انگیزی بودند گفت:دشمنان خارجی دست به هر کاری که زدند که مردم را به کوچه بازار بیاورند و علیه نظام و رهبری بایستند و دست از انقلاب بردارند، ولایتمداری مردم بیشتر شد .

حجت الاسلام دلبری ادامه داد: مردم با وجود این همه مشکلاتی از جمله فقر، بیکاری و کم کاری بعضی رئسا و مسئولینی که مشاهده میشود و همه از آن خبر دارند در مسیر انقلاب حرکت کردند و همراه با ولی فقیه هستند و هیچگاه انقلاب را رها نمیکنند و همه ی این موارد گویای تقویت ولایتمداری و تجدید بیعت مردم با ولایت و ولی امرشان است که این راه را ادامه داده و خواهند داد.

امام جمعه گالیکش در پایان گفت:متاسفانه برخی از مسئولین ما عشقشان به آمریکا و رییس جمهور جدید آمریکاست، عشقشان به کشورهای اروپایی و رابطه با آنهاست، نگاهشان به بیرون از کشور است، ولی امروز روز بیعت است و ما آمده ایم بار دیگر با ولی فقیه خودمان بیعت کنیم و بگوییم هیچ گونه نیازی برجام، بایدن و آمریکا نداریم، بلکه نیاز ما مردم، مقام عظمای ولایت، مکتب شهید سلیمانی، راه شهید فخری زاده، نظام اسلامی، نیروهای مسلح مقتدر، جوانان و مسئولین انقلابی است و انشالله همه باهم در این راه ثابت قوم خواهیم ماند و همه‌ی فتنه گران را نیست و نابود خواهیم کرد.

jalaln271.jpg

jalaln273.jpg

jalaln274.jpg

jalaln275.jpg

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :