امام جمعه گالیکش گفت: انسانی ایمان راسخ دارد که تابع محض ولایت باشد، دستورات ولی فقیه را زود تر از همه و قولا و عملا عملی کند

 jalaln251.jpg

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد دلبری امام جمعه شهرستان گالیکش سخنران مراسم یاد یادگاران بمناسبت هفته دفاع مقدس استانی درجمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، فرمانده سپاه و برخی مسئولین محلی شهرستان گالیکش گفت: انسانی ایمان راسخ دارد که تابع محض ولایت باشد، دستورات ولی فقیه را زود تر از همه و قولا و عملا عمل کند و ما در انقلاب اسلامی مثل این افراد را مشاهده کردیم که از جمله آنها شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید فخری زاده بودند.

وی مکتب حاج قاسم را گویای این دانست که انسانی از یک روستای دور افتاده با آشنایی فنون جنگی وارد جنگ میشود و فرماندهی را بر عهده میگیرد و بعد از جنگ با اشرار مقابله میکند و نه تنها به فکر امنیت در کشور بوده بلکه به فکر ایجاد جبهه مقاومت در منطقه هم بوده است و آن را شکل داده است.

امام جمعه گالیکش، اصول مهم وصیت نامه حاج قاسم سلیمانی را اعتقاد عملی به ولایت فقیه، اعتقاد حقیقی به جمهوری اسلامی، بکارگیری افراد پاکدست و معتقد و خدمتگذار به ملت، مبارزه و دوری از فساد و تجملات دانست و عنوان کرد: ما باید دشمن و اهداف دشمن را بشناسیم و راه مقابله با دشمن را هم بدانیم و در مسیر آن قرار بگیریم.

حجت الاسلام دلبری با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تشکیل دولت جوان حزب اللهی خاطر نشان کرد؛ دولت جوان حزب اللهی، حیات طیبه، تمدن اسلامی، اهداف نظام، مردم سالاری، راهبرد های اصلی نظام، پیشرفت همه جانبه و جامعه نمونه و الگواز جمله مواردی است که در این مقوله می توان به آن اشاره کنیم.

وی با بیان اینکه دستیابی به حیات طیبه، هدف و آرمان واقعی دولت جوان حزب اللهی است افزود: هدف غائی همان اهدافی است که انبیا و ائمه دنبال میکنند که آن ایجاد تمدن اسلامیست و حیات طیبه یعنی حیاتی که مسائل مالی، امنیتی،سیاسی، پیشرفت علمی، اقتصادی و حتی از نظر معنوی هم در آن لحاظ شود.

امام جمعه گالیکش گفت: ایجاد تمدن اسلامی هدف و آرمان متوسط دولت جوان و حزب اللهی است که بنا به فرموده مقام معظم رهبری از جمله اهدافی که همه ی مسئولین باید مدنظر داشته باشند و نباید هرگز آنرا فراموش کنند را آرمان ها و اهداف نظام جمهوری اسلامی و راه هایی که ما را برای رسیدن به آن نزدیک می کند، دیدن و شناختن واقعیت های خوب و بد دانست.

سید محمد دلبری ابراز امیدواری کرد که اگر ما طبق وصیت نامه حاج قاسم که ریشه در فرهنگ دفاع مقدس دارد عمل کنیم، هرگز مشکلاتی نخواهیم داشت و امروزه بزرگترین مشکل ما این است که برخی از افراد و مسئولین این فرهنگ را به فراموشی سپرده اند.

وی خطاب به مسئولینی که خود را مدافع چهل ساله انقلاب می نامند عنوان کرد: شما چکاره هستید، این شهدای عزیز ما هستند که نقش آفرین بودند و در این راه تکه تکه شدند، اینها بودند که انقلاب ما را نگاه داشتند و به سمت اهداف انقلاب سوق دادند، شما اگر مرد عمل هستید بروید خدمت کنید و مشکلات مردم و جامعه را حل و برطرف کنید.

امام جمعه گالیکش در پایان خاطر نشان کرد؛ اگر همراه با ولایت باشیم از حاج قاسم بسیجی یک مالک اشتر ساخته میشود که هم رهبری و هم انشالله امام زمان (عج) از آن راضی خواهد بود و دلیل عزت حاج قاسم سلیمانی همین اطاعت از ولی امراست که ایشان در خود وجود آورده بود، لذا هر کسی که همراه با ولایت در هر پست و جایگاه و مقامی باشد عزیز میشود و هر کسی که مقابل ولایت بایستد ذلیل خواهد شد.

jalaln252.jpg

jalaln253.jpg

jalaln254.jpg

 

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :