اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در سال 99، به ریاست فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان برگزار گردید.

به گزارش نیلکوه، اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در سال 99، به ریاست فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان و با حضور دلبری امام جمعه، مهدی خسروی مدیر آموزش و پرورش و دیگر اعضا و روسای ادارات شهرستان برگزار گردید.

حجت الاسلام سیدمحمد دلبری امام جمعه گالیکش با اشاره به آیات و روایات در خصوص استقامت گفت: خداوند به انسان ها بشارت بهشت داده است. همه دغدغه مسئولین پیاده کردن اسلام است. انشاالله در آستانه روز جهانی قدس شاهد روزی باشیم که صلح وآرامش در همه جای جهان حکم فرما باشد.

وی همچنین با اشاره فرارسیدن عید فطر و همچنین برگزاری نماز عیدفطردر مسجد با حفظ فاصله اجتماعی، درخصوص تعلیم و تربیت گفت: در ایام شیوع بیماری کرونا زحمت های زیادی توسط مسئولین کشیده شده است. از جمله برنامه های آموزش تلویزیونی، شبکه اجتماعی دانش آموزان(شاد)و... ولی نگرانی تا حدودی در بین خانواده ها وجود دارد که در جلسه بحث می شود.

مهدی خسروی دبیر جلسه و مدیر آموزش و پرورش شهرستان ضمن گرامیداشت روز قدس و تبریک به مناسبت فرارسیدن عید سعید فطربه ارائه گزارش در خصوص فعالیت های مدارس در ایام تعطیلی به دلیل شیوع بیماری کرونا با پخش کلیپی از فعالیت های مدارس در زمان تعطیلی و بازگشایی مدارس توضیحاتی ارائه کرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه قبل از بازگشایی مدارس تمهیدات لازم از قبیل: ضد عفونی و تهیه ماسک و دستکش دیده شده است، از همکاری شبکه بهداشت تقدیر کرد و گفت: همه مدارس توصیه های بهداشتی را رعایت کرده بودند. از تاریخ 27 اردیبهشت که مدارس باز شده اند، همه مدیرها و معلمین در مدارس حضور یافتند.

مهدی خسروی دبیر شورای آموزش و پرورش در ادامه به دیگر موضوعات جلسه اشاره و توضیحات کامل را در خصوص موضوعات ارائه کرد.

فرماندار گالیکش با اشاره به سالروز آزاد سازی خرمشهر گفت: کرونا همه حوزه ها را تحت تأثیر قرار داد، به ویژه حوزه آموزشی و مدارس، البته همان طور که شعار مجموعه آموزش و پرورش "آموزش تعطیل نیست" بوده است، همت و تلاش بسیار خوبی داشته اند و کارهای خوب و موفقی انجام دادند.

علی اصغر میرزایی در ادامه در خصوص مدارس شبانه روزی گفت: از آنجا که ما نقاط دوردست و پراکندگی نداریم دانش آموزان این مدارس می توانند بدون بیتوته و استقرار شبانه روزی برای رفع اشکال به مدارس مراجعه کنند و در مدارسی که دانش آموزان برای رفع اشکال یا امتحانات مراجعه میکنند باید امکانات تب سنجی و بسته های بهداشتی تهیه شود که آموزش و پرورش با کمک بهداشت تهیه میکنند و می توانند با کمک اداره صنعت، معدن و تجارت و نیز خیرین این کار را انجام دهند.

میرزایی رییس شورای آموزش و پرورش شهرستان در پایان به اعلام مصوبات جلسه پرداخت.

در حاشیه این جلسه از حسین خسروی که در مسابقات مقاله نویسی بمناسبت هفته شورای آموزش و پرورش سال 98 رتبه برتر استانی را کسب کرده بود، تجلیل بعمل آمد.

آرشیو

روز : ماه : سال :