فرماندار گالیکش گفت: از تعداد ۱۳۵۰ اشتغال تعهد شده در سال گذشته، تعداد ۱۳۲۲ مورد در سطح شهرستان گالیکش محقق شده است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " علی‌اصغر میرزایی در اولین جلسه کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی گالیکش در سال جدید گفت: در سال‌های ۹۷ و ۹۸ تعداد ۴۴۹ طرح اشتغال روستایی در سطح شهرستان گالیکش با ایجاد اشتغال برای ۵۲۷ نفر اجراشده و مبلغ ۲۲۲ میلیارد و ۱۶۴ میلیون ریال نیز در قالب تسهیلات کم‌بهره به متقاضیان واجد شرایط پرداخت‌شده است.

وی افزود: موضوع اشتغال مهم‌ترین مسئله در هر کشور است. لذا همه دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط باید وظیفه‌ای که در جهت تحقق اشتغال به آنان محول شده است را با استفاده از تمام ظرفیت‌ها پیگیری کرده و از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

میرزایی با تقدیر از عملکرد بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) عنوان کرد: با تلاش و پیگیری‌های مستمر این نهاد در شهرستان گالیکش، از 276 متقاضی اهلیت‌ سنجی شده تعداد 115 پرونده به بانک‌های عامل معرفی‌شده‌ است و از این تعداد نیز 84 طرح در روستاهای ینقاق، عرب‌بوران، پادلدل و کیارام در بخش مرکزی، آق‌قمیش و تنگراه در بخش لوه به مرحله اجرا در آمده است.

وی با اشاره به وجود مشکلات اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه علیه کشور تصریح کرد: دولت باوجود همه بحران‌هایی که با آن مواجه است، انصافاً تا این لحظه منابع و تسهیلات موردنیاز را در جهت حل مشکلات حوزه اشتغال در حد گسترده‌ای در سطح کشور فراهم نموده است.

میرزایی با تأکید بر لزوم تلاش مضاعف و دوچندان مدیران دستگاه‌ها در راستای دستیابی به نتایج مطلوب در حوزه تولید و اشتغال، یادآور شد: مدیران و مسئولان باید تمام و کمال درصحنه‌ها حاضر باشند و در فرآیند صدور موافقت‌های اصولی طرح‌های متقاضیان، در کمترین زمان ممکن موانع را مرتفع سازند.

وی گفت: طی سنوات ۹۰ تا ۹۸ تعداد 2 هزار و 398 نفر جویای کار در مراکز کاریابی این شهرستان شناسایی‌شده است که از این تعداد ۴۰ درصد دارای تحصیلات دانشگاهی بوده و ۶۲ درصد نیز فاقد هرگونه مهارت و تخصص خاصی هستند.

وی ادامه داد: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای به‌عنوان متولی مهارت‌آموزی، نقش مؤثر و تعیین‌کننده‌ای در تربیت نیروی کار متخصص و بهبود وضعیت اشتغال در جامعه دارند.

میرزایی در ادامه با اشاره به فعالیت خوب کارآفرینان در این شهرستان بیان کرد: کارآفرینان برتر و برجسته‌ شهرستان که دارای خلاقیت و نوآوری خاصی در راستای اشتغال‌زایی و تولید هستند، باید بیش‌ازپیش موردحمایت دستگاه‌ها قرار گیرند و در جهت رفع موانع و مشکلات آن‌ها تلاش شود.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه اشتغال و اقتصاد مقاومتی شهرستان باید بر اساس یک مبنای مشخص و در جهت رفع مشکلات حوزه کار و اشتغال و تحقق آن گام بردارد و در هر جلسه گزارش کاملی از اقدامات صورت گرفته از سوی دستگاه‌های ذیل این کارگروه را ارائه نماید.

آرشیو

روز : ماه : سال :