صبح امروز آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری گالیکش برگزار شد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " رئیس‌کل دادگستری استان گلستان در این آیین با اشاره به نظارت کم‌رنگ دستگاه‌ها، اظهار کرد: متأسفانه متولیان انفال در نظارت‌ها یا کاهل هستند یا به‌عمد دست‌درازی و به متخلفان کمک می‌کنند.

galikehak106 1

هادی هاشمیان افزود: نظارت کمرنگ بر زیرمجموعه از سوی مدیران بالادستی باعث ایجاد فساد در دستگاه‌ها می‌شود و باید متولیان نسبت به این امر حساس باشند.

وی گفت: فرمانداران به‌عنوان بالاترین مرجع اجرایی در هر شهرستان باید نظارت بر دستگاه‌های اجرایی را جدی بگیرند و بسترهای بروز فساد اداری را شناسایی و رفع کنند.

رئیس‌کل دادگستری گلستان از روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها هم خواست: به‌عنوان متولیان پیشگیری از وقوع جرم، مطالبه گر باشند و نظارت در حوزه‌ای که مسئولیت آن را بر عهده‌دارند جدی بگیرند و از دستگاه‌های اجرایی هم نظارت را مطالبه کنند.

هاشمیان با اشاره به اقدامات استان در پیشگیری از جرم، اضافه کرد: با همکاری مردم، علما، دانشگاهیان، سازمان‌های مردم‌نهاد و دستگاه‌های اجرایی سال گذشته تعداد پرونده‌های کیفری بیش از هشت هزار فقره کاهش یافت و تعداد جرم‌ها هم ۱۶ هزار و ۴۰۰ مورد کمتر شد که حکایت از شأن و شعور مردم استان است.

وی آشنا نبودن با قوانین و مقررات را یکی از علل افزایش جرم عنوان کرد و از رئیس جدید دادگستری گالیکش خواست با کمک علما و دانشگاهیان و دانش‌آموختگان رشته حقوق و اعضای شورای حل اختلاف طرح هر مسجد یک حقوقدان را فعال و برای افزایش آگاهی حقوقی مردم شهرستان تلاش کند.

در گالیکش رضا بذری که پیش‌ازاین دادستان آزادشهر بود، ریاست دادگستری گالیکش را عهده‌دار شد.

علی عرب رئیس سابق دادگستری گالیکش نیز به‌عنوان مستشار دادگاه تجدیدنظر استان منصوب شد.

galikehak106 1

آرشیو

روز : ماه : سال :