به گفته رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت گالیکش شهر بدون پلمپ صنفی نظارت نوروزی در ایام کرونا در استان گلستان است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسن رزاقی در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه گفت: کسبه شهرستان گالیکش از اسفندماه ۹۸ تاکنون نسبت به تصمیمات اتخاذشده در ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا پیشگام بوده است و مجموعه اتاق اصناف و روسای اتحادیه‌های صنفی نیز در پیشگیری و کنترل ویروس کرونا طی اطلاعیه‌های مجزا در اسفندماه تمامی کسبه را دعوت به همکاری نمودند.

وی بیان داشت: حاصل زحمات و همکاری پیوسته اتاق اصناف شهرستان گالیکش و رعایت واحدهای صنفی در خصوص تعطیلی واحد غیرضروری و رعایت موارد بهداشتی خوشبختانه تاکنون هیچ‌یک از واحدهای صنفی به علت عدم همکاری پلمپ نگردیده است.

رزاقی ضمن ابراز امیدواری از تاثیر تعطیلی واحدهای صنفی بر کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا، از کسبه شهرستان خواست، همین روند همکاری تا پایان طرح تداوم داشته باشد.

نظارت بر واحدهای تولیدی شهرستان گالیکش

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان گالیکش گفت: با تصمیمات اتخاذ گردیده در ستاد ملی پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و اجرای طرح ملی فاصله‌گذاری اجتماعی و کنترل و کاهش زنجیره انتقال ویروس، بازدید مشترکی با ریاست اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان گالیکش برگزار شد.

وی بیان داشت: واحدهای تولیدی نیز به‌عنوان مراکز جمعیتی بایستی موردبررسی و توجه قرار گیرند.

رزاقی بیان داشتند: هر واحد تولیدی می‌بایست فردی را به‌عنوان مسئول بررسی و رعایت نکات بهداشتی کارگران و استفاده آنان از ماسک، دستکش، محلول ضدعفونی‌کننده و رعایت فاصله از یکدیگر مشخص نمایند.

وی ضمن تأکید بر ضرورت کنترل و نظارت بهداشتی واحدهای تولیدی از کلیه مدیران واحدهای تولیدی خواست تا نسبت به تهیه اقلام بهداشتی موردنیاز کارگران اقدام نموده و در طرح ملی قطع زنجیره کرونا مشارکت صددرصدی داشته باشند.

تشدید نظارت بر واحدهای صنفی در شهرستان گالیکش

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان گالیکش گفت: با توجه به تصمیمات اتخاذ گردید در ستاد ملی و استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در راستای نظارت بر واحدهای صنفی عرضه‌کننده مواد غذایی گشت مشترکی با حضور نمایندگان بازرسان اداره صنعت معدن و تجارت و اتاق اصناف در شهرستان گالیکش برگزار شد.

وی بیان داشت: این گشت مشترک در نوبت عصر برگزار و به واحدهای صنفی که نسبت به اجرای طرح ملی تمکین نکردند اخطار لازم صادر شد.

رزاقی با اشاره به همراهی بسیار خوب واحدهای صنفی شهرستان گالیکش تأکید نمودند: واحدهای صنفی که بنا به هر دلیلی نسبت به سیاست‌های کنترل و قطع زنجیره ویروس کرونا همسو نباشند نسبت به پلمپ واحدهای متخلف اقدام خواهد گردید.

حمایت اصناف از طرح ملی فاصله‌گذاری اجتماعی در شهرستان گالیکش

رئیس اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان گالیکش گفت: کسبه متدین شهرستان گالیکش از ابتدای فروردین ۹۹ تاکنون همسویی کامل باسیاست‌های ستاد ملی، استانی و شهرستانی مقابله با ویروس کرونا داشته و در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی نیز خوش درخشیدند.

وی بیان داشت: به لطف خدا و همت و تلاش مسئولین و همراهی و همگامی مردم به‌ویژه کسبه محترم شهرستان در کاهش و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بتوانیم و در آینده‌ای نزدیک شاهد ریشه‌کنی این ویروس باشیم.

آرشیو

روز : ماه : سال :