فرماندار گالیکش گفت: اجرای طرح ملی فاصله‌گذاری اجتماعی نقش مؤثر و تعیین‌کننده‌ای در جهت کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا و تعداد مبتلایان جدید خواهد داشت.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " علی‌اصغر میرزایی صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا ویروس که با حضور معاون فرماندار، بخشدار مرکزی، شهرداران و دیگر اعضای ستاد و با محوریت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: از نخستین ساعات اجرای این طرح در بامداد روز جمعه ۸ فروردین‌ماه تاکنون، آمارها نشان می‌دهد که تردد وسایل نقلیه کاهش چشمگیری داشته است و ادامه این روند در کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا تأثیرگذار خواهد بود.

وی افزود: با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان و هم‌زمان با شروع طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کشور، هفت محور اصلی و فرعی در شهرستان گالیکش مشخص شد و اکیپی متشکل از نیروی انتظامی، هلال‌احمر، شبکه بهداشت و درمان، ثبت‌احوال، راهداری و نماینده فرماندار در محل‌های موردنظر استقرار یافتند.

میرزایی ادامه داد: طی تماس تلفنی با فرمانداران شهرستان‌های مانه‌وسملقان، گرمه و جاجرم در خراسان شمالی مقرر شد این شهرستان‌ها همکاری و تعامل لازم را در جهت کنترل دقیق، عبورومرور و تردد خودروها در خروجی‌ها داشته باشند.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس شهرستان گالیکش تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرستان گالیکش در مجاورت با دو استان هم‌جوار خراسان شمالی و سمنان واقع‌شده است، لذا در دو محل ایست و بازرسی تنگراه به‌عنوان ورودی شرقی استان گلستان و ورودی شرقی دهستان نیلکوه، با حساسیت بالایی طرح در حال اجراست و از ورود خودروهای غیربومی به استان و شهرستان ممانعت به عمل می‌آید.

فرماندار گالیکش با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی افزود: بر اساس گزارش‌ها و آمارهای اعلام‌شده، در طول اجرای این طرح تا امروز در دو محل اصلی استقرار اکیپ‌های کنترل تردد در شهرستان، حدوداً 200 خودروی مسافر غیربومی در ایست‌وبازرسی تنگراه و 85 خودرو نیز در میدان شهدای 12دی گالیکش از ادامه مسیر خود منع و برگشت داده‌شده‌اند.

میرزایی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از همکاری و همیاری صمیمانه مردم و تلاش دستگاه‌های خدمات رسان، بهداشت و درمان، بخشداران، شهرداران، شوراهای اسلامی و دهیاران، سپاه و بسیج، اصناف و سایر عوامل ستادی شهرستان در جهت پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس خاطرنشان کرد: طبق نظریه کارشناسان و متخصصان بهداشت و درمان، شیوع پیک دوم بیماری کرونا ویروس دور از ذهن نیست، لذا از همه شهروندان فهیم شهرستان گالیکش استدعا داریم کماکان در خانه‌های خود بمانند و با عمل به وظیفه فردی خویش نسبت به خودکنترلی و کاهش ارتباطات و رعایت توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه اهتمام ورزند.

وی در پایان ضمن تأکید بر اجرای وظایف دولتی و اداری از سوی دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان، گفت: امیدواریم با اجرای صحیح طرح ملی فاصله‌گذاری اجتماعی و مشارکت عمومی مردم در این راستا، به حول و قوه الهی به‌زودی شاهد کاهش زنجیره انتقال و ریشه‌کن شدن منحوس کرونا ویروس در سطح کشور و سایر نقاط جهان باشیم.

آرشیو

روز : ماه : سال :