فرماندار گالیکش در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای این شهرستان گفت: همه باید با تقویت همدلی و هم‌افزایی بیشتر، شیوع ویروس کرونا را تحت کنترل قرار دهیم و در جهت حفظ وضعیت موجود و جلوگیری از ورود به وضعیت قرمز تلاش کنیم.

به گزارش نیلکوه، علی‌اصغر میرزایی در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، ضمن قدردانی و آرزوی سلامت برای همه عواملی که در خط مقدم عرصه سلامت و درمان فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: همه ما موظفیم در جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا علاوه بر اقدامات فیزیکی، با فعالیت‌های روحی و روانی نیز این فضای نامطمئن ایجاد شده در جامعه را به تعادل برسانیم و با تلاش مضاعف و اجرای دقیق دستورالعمل‌های ابلاغی و همچنین استفاده از تمام ظرفیت‌های موجود، از ورود شهرستان به وضعیت قرمز جلوگیری کنیم.

میرزایی با اشاره به اعلام آمادگی بسیاری از خیرین و جهادگران حوزه سلامت در سطح شهرستان، بیان کرد: باید با برنامه‌ریزی درست و یکپارچه در جهت تأمین اقلام و امکانات بهداشتی از قبیل ماسک، مواد ضدعفونی و ... از این ظرفیت‌های موجود بهره ببریم.

وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی گسترده در سطح شهرستان تصریح کرد: شهرداری‌ها در سطح شهرها و دهیاری‌ها در روستاها با اعلان عمومی، توزیع بروشور و نصب بنر در راستای آگاه‌سازی شهروندان از راه‌های جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا اقدام کنند و از مردم فهیم شهرستان بخواهند تا از تردد و حضور در معابر و بیرون از خانه حتی‌المقدور خودداری کنند، چرا که بهترین کمک به مقابله با شیوع ویروس کرونا، در خانه ماندن است.

فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای شهرستان با قدردانی از اقدامات صورت‌گرفته درخصوص ضدعفونی معابر سطح شهرستان، ادامه داد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها تداوم عملیات ضدعفونی و گندزدایی تمامی معابر سطح شهرستان، اماکن عمومی، فضاهای سبز، عابربانک‌ها، وسایل حمل‌و‌نقل عمومی، سطوح صاف و ... را به طور مستمر در دستور کار خود قرار دهند.

وی ضمن تأکید بر تامین موادغذایی، اقلام بهداشتی و ضروری مردم خاطرنشان کرد: اداره صنعت، معدن و تجارت بهمراه دیگر دستگاه های متولی با تشکیل تیم بازرسی در جهت رصد نیاز روزانه مردم و همچنین کنترل و نظارت مستمر بر قیمت‌ها، بهداشت نانوایان، پمپ‌بنزین‌ها و اصناف و توزیع موادغذایی در سطح شهرستان تمام تلاش خود را بکار گیرند.

آرشیو

روز : ماه : سال :