امام‌جمعه گالیکش گفت: ای‌کاش مسئولین هم یک‌ذره شجاعت داشتند مانند فرماندهان عزیز سپاه به مردم می‌گفتند ما اشتباه کردیم؛ چقدر شما اشتباه کردید و مشکلات برای کشور درست کردید و به مردم دروغ گفتید چرات دارید در تلویزیون به مردم اعلام کنید.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: یکی از بزرگ‌ترین دستاوردها و برکات پرثمر انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی اقامه نمازهای جمعه بوده و هست. پربارترین، کامل‌ترین و بهترین آن‌ها نماز جمعه‌هایی است که توسط ولی امر مسلمین جهان و نائب بر حق امام زمان (عج) برگزار می‌شود.

وی افزود: اقامه نماز جمعه امام خامنه‌ای در کشور ما 24 ساله شده است، در تاریخ 24 دی‌ماه سال 1358 از سوی حضرت امام (ره) مقام معظم رهبری به‌عنوان امام‌جمعه تهران منصوب شدند و اولین خطبه خود را در 28 دی‌ماه سال 58 اقامه کردند.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به ابعاد عظمت سیلی سخت ملت ایران به آمریکا گفت: ما امت پیامبر گرامی اسلام هستیم و در مقابل کفار، منافقین، مستکبرین، سلطنت‌طلب‌ها، دشمنان داخلی و خارجی با تمام توان می‌ایستیم اما نسبت به مسلمانان و هم‌رزمان خود رئوف و مهربان هستیم.

امام‌جمعه گالیکش گفت: درست است حادثه تلخ سقوط هواپیما اکراین و شهادت هم‌وطنانمان رخ داد اما این نباید باعث آن شود که شهد و شیرینی پیروزی بزرگ انتقام سخت را فراموش کنیم.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: عملیات شهید سلیمانی از ویژگی‌های بسیار مهمی در همه ابعاد برخوردار است، در بخش‌های مختلف هیمنه دروغین جبهه استکبار را در هم شکست و به آن‌ها خسارت زده و توانمندی و امکانات ما را به رخ جهانیان کشاند و نشان داد.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها نتوانستند اقدام موشکی ایران را جواب بدهند و مفتضح و رسوا شدند، این گویای آن است که فرمانده ای معظم کل قوا نقشه راه را برای نیروهای مسلح ترسیم کرده‌اند و نیروهای مسلح ما نیز با تمام توانشان مطیع امر و فرمایشات مقام معظم رهبری هستند.

خطیب جمعه گالیکش بیان داشت: سیلی که نیروهای مسلح ما بر رخ جبهه استکبار نواختند و صدای آن در همه جای جهان شنیده گواه توانمندی ما است، ما می‌توانیم و سایر کشورها هم از ما یاد بگیرند و مقابل آمریکا بایستند و دهان آن‌ها را خرد کنند.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به حادثه هواپیمایی مسافربری اکراین گفت: این حادثه‌ای بود که شیرینی سیلی سخت ملت ایران بر دشمن را تلخ کرد.

به گفته وی؛ پذیرش خطا و اعتراف به‌اشتباه بدون توجه و فرافکنی، عذرخواهی از مردم و آمادگی برای هرگونه تنبیه، توضیح صادقانه ماجرا بر اساس اسناد و بررسی‌هایی که تا آن ساعت رسیده بود، قول لازم برای پیگیری قصور یا تقصیرات انجام‌گرفته و اطلاع‌رسانی شفاف به مردم، تلاش برای رفع نواقص و اینکه این قضایا دیگر تکرار نشود ازجمله اقدامات شجاعانه نیروهای مسلح ما بود.

وی تأکید کرد: علت اصلی ناراحتی مردم وقوع این حادثه نبود و تأخیر در اعلام ماجرا سقوط هواپیما بود، فتنه‌گرانی که با نام های مختلف در داخل و خارج به دنبال شیطنت بودند وقتی تشییع‌جنازه قاسم سلیمانی در ایران و عراق باعث اتحاد شد ناراحت شدند و عصبانی شدند و در کنار دانشجویانی که عزادار دوستانشان بودند قرار گرفتند و به دنبال تکرار اغتشاشات آبان ماه بودند.

امام‌جمعه گالیکش گفت: سفیر پلید انگلیس در حال فیلم‌برداری از حوادث تهران بود که دستگیر شد، ما چه نیازی به انگلیس داریم که در کشور باشد، تمامی مشکلات ما زیر سر انگلیس است، وهابت و اسراییل را انگلیس به وجود آورده است.

خطیب جمعه گالیکش افزود: دولتمردان ما و سفیر امور خارجه چه‌کار می‌کنند وقتی مشاهده می‌کنند سفیر انگلیس در بین فتنه گران در حال فیلم‌برداری است از کشور بیرونش کنید و هیچ‌گاه در کشور راهش ندهید.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: متأسفانه عده‌ای از هنرمندان فریب خوردند و رابطه خود را با صداوسیما قطع کردند و گفتند در جشنواره فجر شرکت نخواهند کرد، این‌ها به فکر این هستند که نیروهای مسلح ما را تضعیف کنند.

وی اظهار داشت: تردیدی نیست خطای انسانی مهلکی در حادثه هواپیمایی اکراینی رخ‌داده است و باید ابعاد آن بررسی و به صمع و نظر مردم رسیده شود، در جنگ نفس‌گیری که از آن به‌عنوان جنگ روایت‌ها یاد می‌شود می‌خواهند نیروهای مسلح ما را تضعیف کنند؛ احتمال خطا وجود دارد و نباید فراموش کنیم عامل اصلی و مسبب آن آمریکا است.

امام‌جمعه گالیکش گفت: چرا عده‌ای در حادثه هواپیمایی اکراینی دشمن اصلی که آمریکا هست را از زیر این بار رهایی می‌دهند و حرف‌هایی می‌زنند تا آمریکایی‌ها خوششان بیاید و به دنبال محاکمه تمامی نیروهای مسلح هستند، این‌ها همان کسانی هستند که نقش اصلی دشمن را کمرنگ می‌کنند و خطای یک نفر را به‌پای این‌یک نیرو و کل نظام می‌گذارند؛ کسانی که سال‌هاست با گفتمان سازش در بوق تنش‌زدایی دمیده‌اند و با دوگانه سازی جنگ و صلح، معیشت و امنیت و معیشت و مقاومت همه‌چیز را به سازش و مذاکره گره‌زده‌اند.

خطیب جمعه گالیکش تصریح کرد: ای‌کاش مسئولین هم یک‌ذره شجاعت داشتند مانند فرماندهان عزیز سپاه به مردم می‌گفتند ما اشتباه کردیم؛ چقدر شما اشتباه کردید و مشکلات برای کشور درست کردید و به مردم دروغ گفتید چرات دارید در تلویزیون به مردم اعلام کنید.

حجت‌الاسلام دلبری در پایان با اشاره به مراسماتی که برای سپهبد شهید قاسم سلیمانی برگزار می‌شود گفت: سخنرانان این ایام اولین ویژگی شهید حاج قاسم سلیمانی که همانا سرباز ولایت بودند است را به مردم نشان دهند.

آرشیو

روز : ماه : سال :