مدیرکل کانون پرورش فکری کانون گلستان در دیدار با فرماندار شهرستان گالیکش بیان کرد: نقش برنامه‌های کانون در اثربخشی و فرهنگ‌سازی حوزه کودک و نوجوان مشهود است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " خانم محبوبه رجب نسب در ابتدای این دیدار ضمن تبریک انتصاب فرماندار گالیکش، با ارائه‌ی گزارشی از فعالیت‌های متنوع کتاب‌محور، برنامه‌های پیش‌بینی‌شده و ظرفیت‌های غنی مجموعه علی‌رغم محدودیت‌های نیروی انسانی و تجهیزات موجود، رسیدگی به نیازهای فرهنگی و اجتماعی کودکان و نوجوانان را از اولویت‌های مهم کانون عنوان کرد.

مدیرکل کانون گلستان با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شهرستان گالیکش، تصریح نمود: شناسایی و کشف استعدادهای ذوقی کودکان و نوجوانان در فضایی متفاوت و مهیج یکی از مأموریت‌های ذاتی کانون در راستای توجه به زیرساخت توسعه است که می‌توان با آموزش، فرهنگ‌سازی و پرورش این استعدادها آینده‌ی روشنی را برای آن‌ها در نظر گرفت.

وی با اشاره به این موضوع که کانون به‌عنوان پرورش‌دهنده‌ی کودکان و نوجوانان فرهنگ‌ساز و آینده‌ساز می‌تواند به مسئولان درزمینه‌ی فرهنگ‌سازی و حل زیربنایی مشکلات فرهنگی جامعه کمک کند، اظهار داشت: همچنین این آمادگی وجود دارد تا با حمایت فرمانداری شهرستان و استفاده از ظرفیت کتابخانه سیار روستایی ، فعالیت‌های بنیادی و جذاب این مجموعه به درون مناطق کمتر توسعه‌یافته و آسیب‌دیده برده گسترش یابد.

هم‌چنین در این دیدار سیده محدثه حسینی، سرپرست مرکز فرهنگی هنری کانون گالیکش و حامد ممشلی مربی کتابخانه سیار روستایی نیز به ارائه‌ی گزارشی از ویژه‌برنامه‌های شاخص فرهنگی‌، هنری، ادبی، علمی و اسلامی کانون در شهر و بیش از 20 روستای این شهرستان پرداختند.

آمادگی برای ساخت آسمان‌نما در صورت تأمین اعتبار، حمایت مالی به‌منظور خریداری خودرو کتابخانه سیار، تخصیص اعتبارات شهرستانی به کانون و معرفی خیرین شهرستانی بخشی از درخواست‌های مدیرکل کانون گلستان در دیدار با فرماندار بود.

گفتنی است در پایان این دیدار تابلوی دست‌ساخته‌ی اعضا و مربیان کانون از سوی مدیرکل کانون گلستان به فرماندار گالیکش اهدا شد.

آرشیو

روز : ماه : سال :