امام‌جمعه گالیکش گفت: شهید سردار قاسم سلیمانی نمونه برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکت حضرت امام (ره) بود.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات با اشاره به شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: رهبر انقلاب اسلامی در پی شهادت سردار سلیمانی فرمودند انتقام سختی در انتظار جنایتکاران است.

وی با قرائت آیه 23 سوره احزاب گفت: سردار شهید قاسم سلیمانی ازجمله مردان الهی بود که در این آیه بدان‌ها اشاره‌شده است. شهادت سردار رشید اسلام، مالک اشتر ولایت، عمار زمان و ذوالفقار رهبر مقام معظم انقلاب و شهدای همراه او را به امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری، بیت شریف ایشان، ملت بزرگ ولایی و انقلابی ایران اسلامی و نیروهای مسلح به‌ویژه سپاه پاسداران و خانواده شهدا جانبازان و آزادگان تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم و اقدام جنایت‌کارانه آمریکا را محکوم می‌کنیم.

خطیب جمعه گالیکش افزود: سردار بزرگ اسلام شهید قاسم سلیمانی عمر شریفشان را درراه دفاع از اسلام و مسلمین و جهان اسلام و مستضعفان و پابرهنگان سپری کردند.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در خصوص شهادت قاسم سلیمانی گفت: سردار سلیمانی سرداری بزرگ و پرافتخار اسلام سال‌ها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدان‌های مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سال‌ها آرزوی شهادت درراه خدا داشت و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت.

امام‌جمعه گالیکش اضافه کرد: او نمونه برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکت حضرت امام (ره) بود. او همه عمر خود را به جهاد درراه خدا گذرانید؛ شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه او در همه این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوه الهی راه و کار او بسته نخواهد شد.

وی تصریح کرد: انتقام سختی در انتظار جنایتکاران پلیدی که دست خود را در خون پاک سردار سلیمانی و دیگر شهدای حادثه دیشب آلودند است.

به گفته امام‌جمعه گالیکش؛ سردار سلیمانی چهره بین‌المللی مقاومت است و همه دل‌بستگان مقاومت خونخواه او هستند و همه دوستان و دشمنان بدانند خط جهاد و مقاومت باانگیزه مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروی قطعی در انتظار مجاهدان و مبارزان این راه مبارک است.

خطیب جمعه گالیکش گفت: فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است اما ادامه مبارزه و دست یافتند به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه دشمنان فکر نکنند با شهادت سردار سلیمانی راه تمام‌شده است گفت: همه این ملت، جوانان، بسیجیان، نیروهای مسلح و ... سلیمانی‌های بعدی هستند.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: همان‌طور که خون مقدس شهدا در سرزمین کربلا به زمین ریخت و اسلام را زنده کرد، خون مقدس شهید سلیمانی هم باعث وحدت جهان اسلام و پیروزی‌های بزرگ و بزرگ‌تر خواهد شد و به‌زودی پاسخ کوبنده نیروهای مسلح ما را خواهند گرفت و همه آن‌ها را قلع‌وقمع می‌کنیم و به جهنم می‌فرستیم.

وی با اشاره به اینکه سه‌شنبه 17 دی‌ماه مصادف است با دستور رضاخان ملعون برای کشف حجاب در سال 1314 گفت: اگر نگاهی بیندازیم به تاریخ ایران، بدترین زمان ایران، زمان پدر و پسر رژیم پهلوی بوده است که صددرصدی کشور را به اجانب و بیگانگان وابسته کردند و حجاب را از سر زنان ما گرفتند.

امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: جای بسی تأسف است که در شورای فرهنگ عمومی استان گلستان تفکر سلطنت‌طلبی مطرح شود مدیری بخواهد روز 20 شهریورماه روز که اسم استرآباد توسط رضاخان به گرگان تغییر یافت به‌عنوان روز گرگان انتخاب شود؛ درحالی‌که قیام 5 آذر گرگان بهترین روز برای انتخاب این روز است.

آرشیو

روز : ماه : سال :