بخشدار بخش لوه شهرستان گالیکش گفت: ساخت‌وسازهای غیرمجاز در روستاها خط قرمز دولت است لذا دهیاران موظف‌اند در صورت مشاهده این‌گونه ساخت‌وسازها و تغییر کاربری‌ها در روستاهای خود آن را به بخشداری گزارش دهند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " کمال ابراهیمی در جلسه ماهانه دهیاران بخش لوه از تلاش و کوشش دهیاران تشکر کرد و گفت: شوراها و دهیاران باید از قوانین و مقررات حوزه کاری خودآگاهی کافی داشته باشند و در مکاتبات اداری سلسله‌مراتب را مدنظر قرار دهند.

وی افزود: شوراهای اسلامی روستاها حداقل در هرماه دو جلسه برگزار و صورت‌جلسات مربوطه را نیز به بخشداری ارسال نمایند. دهیاران نیز ساعات کاری خود در دفاتر دهیاری را به بخشداری اعلام و در سطح روستاها نیز اطلاع‌رسانی کنند.

ابراهیمی همچنین با اشاره به شیوع بیماری آنفلوانزا در سطح استان گفت: دهیاران ضمن همکاری و تعامل با خانه بهداشت و مراکز درمانی و اطلاع‌رسانی دقیق در این خصوص، در صورت مشاهده هرگونه مورد خاص و مشکوک آن را به مرکز بهداشت و درمان شهرستان و بخشداری اعلام نمایند.

وی خاطرنشان کرد: ساخت‌وسازهای غیرمجاز در روستاها خط قرمز دولت است لذا دهیاران موظف‌اند در صورت مشاهده این‌گونه ساخت‌وسازها و تغییر کاربری‌ها در روستاهای خود آن را به بخشداری گزارش دهند.

فرماندار گالیکش نیز در این جلسه گفت: با توجه به اینکه در آستانه برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرارگرفته‌ایم، دهیاران و شوراهای اسلامی با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود در جهت ایجاد شور و شوق انتخاباتی در روستاهای خود اقدام کنند.

علی‌اصغر میرزایی افزود: دهیاران به‌عنوان نماینده دولت و مدیران روستایی از فعالیت در ستادهای نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی و از در اختیار قرار دادن امکانات دهیاری برای آن‌ها خودداری نموده و هرگونه تبلیغات و جلسات زودهنگام کاندیداها و هواداران آن‌ها در روستاها را به بخشداری اطلاع‌رسانی کنند.

وی با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور و تحریم‌ها خاطرنشان کرد: روستاهای شهرستان گالیکش به لحاظ موقعیت جغرافیایی و نوع اقلیمی که دارند، در بسیاری از زمینه‌ها مستعد و دارای قابلیت هستند. بنابراین دهیاران باید به دنبال جذب سرمایه‌گذار و فعالان اقتصادی باشند تا با سرمایه‌گذاری در روستاها به توسعه و پیشرفت آن‌ها کمک کنند.

فرماندار گالیکش با تأکید بر لزوم تعهدپذیری دهیاران در انجام وظایف خود گفت: دهیاران و شوراهای اسلامی به‌عنوان منتخبین مردم باید همکاری و همیاری خوبی با همه ارگان‌های دولتی داشته باشند و در مواجه با مردم و مراجعه‌کنندگان با خوش‌رویی و خوش‌رفتاری برخورد نمایند و مشکلات آنان را شنیده و تا حد امکان به مسئولین انتقال دهند.

آرشیو

روز : ماه : سال :