مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان گالیکش گفت: هفت پروژه اقامتگاه برمگردی در شهرستان گالیکش در دست‌ساخت است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " محمد رزاقی روز یکشنبه ۱۰ آذر ۹۸ گفت: این پروژه‌ها با حجم سرمایه‌گذاری ۳۹میلیارد و ۵۲۲میلیون ریال زمینه اشتغال ۳۰ نفر را فراهم خواهد کرد.

او تصریح کرد: توسعه اقامتگاه‌های برمگردی در سطح شهرستان علاوه بر ایجاد اشتغال برای خانواده‌ها موجب کسب درآمد برای روستاییان می‌شود.

رزاقی گفت: توسعه اقامتگاه‌های برمگردی که متناسب با محیط طبیعی و بومی است، علاوه بر تنوع بازار عرضه برای گردشگران،‌ موجب رقابت شده و مهم‌ترین مزایای آن ایجاد اشتغال در فضاهای روستایی و کسب درآمد برای روستاییان است.

مدیر میراث فرهنگی شهرستان گالیکش گردشگری را یک فرآیند مردم‌محور دانست و خاطرنشان کرد: رویکرد مهم ما در ایجاد اقامتگاه‌های برمگردی ایمن‌سازی جوامع محلی است و ساکنان بومی روستاها با ارائه خدمات یکپارچه و پذیرایی اصیل می‌توانند نقش تعیین‌کننده‌ای در جذب مسافران و احیا آداب‌ورسوم بومی و محلی داشته باشند.

او در پایان با درخواست همکاری و تعامل دهیاران در حوزه گردشگری برای ایجاد بوم گردی‌ها گفت: ایجاد اقامتگا‌ه‌های برمگردی در روستا‌ها می‌تواند ایجاد اشتغال پایدار برای جوامع محلی، ارتقا گردشگری و ماندگاری مسافر در شهرستان را فراهم سازد.

آرشیو

روز : ماه : سال :