امام‌جمعه گالیکش گفت: گالیکش شهرستان محروم است و از بسیاری از امکانات برخوردار نیستند.

حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوا الهی ترک گناهان و محرمات به هجرت‌های تمدن ساز انسان ۲۵۰ ساله اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری کتابی در این رابطه نوشته‌اند و از سال ۱۰ تا ۲۶۰ هجری قمری این ۲۵۰ ساله را راجع به هر یک از معصومین علیهم‌السلام توصیف و وقایع آن زمان را شرح داده‌اند.

وی با اشاره به چرایی و ضرورت هجرت گفت: چرا باید انسان هجرت کند؟ مگر نمی‌شود تحت حکومت طاغوت بود؟ انسانی که تحت حکومت طاغوت است مثل انسانی است که از خود هیچ‌گونه اختیاری ندارد.

خطیب جمعه گالیکش گفت: مسلمان زیستن ازجمله توصیه‌های پیامبر گرامی اسلام بزرگان دین است. مسلمان زندگی کنید، یعنی تمام قدرت‌ها استعدادها و ... انسان دربست در اختیار خدا باشد، کسی که در اختیار حکومت طاغوت است بخشی از این‌ها را صرف حکومت طاغوت می‌کند و نمی‌تواند صددرصد بنده خوب خدا باشد.

حجت‌الاسلام دلبری آرمان‌خواهی را پدیده جنبش دانشجویی عنوان کرد و گفت: شنبه ۱۶ آذرماه مصادف با روز دانشجو است. کشتار دانشجویان معترض به حضور آمریکائیان در دانشگاه تهران در سال ۱۳۳۲ هجری شمسی است که به نام روز دانشجو نام‌گذاری شده است.

به گفته وی، جنبش دانشجویی به‌عنوان یک جنبش ضد استکباری و آمریکایی است. چهار ماه پس از کودتای ننگین ۲۸ مرداد ریچارد نیکسون معاون وقت رئیس‌جمهور آمریکا برای تقویت حکومت سرکوبگر پهلوی به ایران آمد و این سفر با اعتراض‌های بسیاری روبرو شد که نتیجه آن به شهادت رسیدن سه تن از دانشجویان انقلابی بود.

امام‌جمعه گالیکش گفت: دانشجو واژه مقدس و مبارکی است که وقتی آن را می‌شنویم این کلمات به ذهن ما می‌رسد، تحرک دانشجویی، مهم‌ترین فعالان کشور، نشاط و تلاش دانشجویی، تصمیم‌سازی و گفتمان سازی و اینکه افق‌های ترسیم‌شده دانشجوی مسلمان، ولایی، انقلابی و آرمان‌خواه است.

خطیب جمعه گالیکش تصریح کرد: شاید برخی به مناسبت روز دانشجو به دنبال ایجاد مشکلاتی در کشور باشند، غافل از اینکه دانشجویان ما انقلابی، ولایی، با بصیرت و با رهبری هستند و با مشت محکم بر دهان همه آن‌ها می‌کوبند.

وی با اشاره به جنگ شناختی که در آن باورها هدف دشمن قرار می‌گیرند بیان داشت: یکی از جنگ‌ها جنگ شناختی است که در رابطه با مفهوم این جنگ باید آن را بعد یا نسل پنجم جنگ‌ها نام برد.

حجت‌الاسلام دلبری افزود: این جنگ روی ذهن، تفکر و فهم افراد کار می‌کند تا نگرش آن‌ها را تغییر دهند. اولین گام این جنگ ایجاد شبهه و شک در افراد است که به‌مرورزمان تبدیل به تغییر و کردار افراد می‌شود.

امام‌جمعه گالیکش گفت: شاید بسیاری از والدین این را بگویند فرزند ما با ورود به دانشگاه دارای رفتار و نگرش‌های متفاوتی شده است، یا اینکه دوستی سال‌های طولانی عمر خود را در جبهه و ... بوده و پس از مدتی آن را می‌بینید که تغییر کرده و دفاع از مردم مظلوم فلسطین و ... را تخطئه می‌کند، به مسئله نبوت و امامت، حج، اعتکاف و ... خدشه وارد می‌کنند. ذهنشان پرشده از سؤالاتی که باید به جواب‌ها برسند، این وضعیتی هست که امروزه بین بسیاری از مردم و جوانان مشاهده می‌کنیم.

به گفته خطیب جمعه گالیکش، اولین هدف و نقطه در جنگ شناختی نقطه مرکزی نظام اسلام ناب محمدی که همان اسلام، امامت و ولایت است هدف قرار می‌گیرد. در گام دوم به ساختار نظام از راه هجمه به نهادها، مجموعه‌ها و دستگاه‌هایی که برآمده از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است حمله می‌کنند مانند شورای نگهبان، ائمه جمعه، سپاه پاسداران و ائمه جمعه و ... ، در گام سوم کارکرد نظام را از راه تحریف، بزرگ‌نمایی، کوچک نمایی ایجاد شک و شبهه زیر سؤال می‌برند، هدف اصلی آن‌ها براندازی نظام و تضعیف ولایت‌فقیه است.

وی افزود: برای این کار از ابزاری استفاده می‌کنند. طرح‌ریزی و برنامه‌ریزی برای شبهه افکنی، تحریف حقایق و وقایع، فریب‌کاری رسانه‌ای، عملیات روانی برای دست‌کاری شناخت جامعه نسبت به واقعیت‌ها ازجمله ابزاری است که آن‌ها استفاده می‌کنند.

امام‌جمعه گالیکش گفت: در هفته جهانی معلولین قرار داریم بسیار خوب است مسئولین به فکر رفع مشکلات آن‌ها باشند و بهترین خدمت را برای آن‌ها داشته باشند.

وی با اشاره به معرفی فرماندار جدید گالیکش گفت: از همه مسئولین می‌خواهیم با فرماندار جدید همکاری خوبی داشته باشند، فرماندار جدید هم بدون در نظر گرفتن مسائل حزبی و جناحی و ... فقط و فقط به فکر وحدت بین مردم و مسئولین و خدمت به این مردم انقلابی و ولایی گالیکش باشد.

به گفته وی، گالیکش شهرستان محروم است و از بسیاری از امکانات برخوردار نیستند. حق این مردم خوب نیست که این‌قدر محرومیت در ابعاد مختلف داشته باشند.

آرشیو

روز : ماه : سال :