امام‌جمعه گالیکش گفت: قائله آبان 98 آزموده‌های عبرت‌انگیز و آموزه‌های فرصت ساز بود.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: هفته مبارک بسیج را پشت سر گذاشتیم و برنامه‌های بسیار خوبی در سراسر کشور مشاهده کردیم که بهترین آن دیدار هزاران نفر از بسیجیان با مقام معظم رهبری بود.

وی افزود: رهبری در این دیدار فرمودند قائله اخیر یک توطئه بزرگ، عظیم و پیچیده بود که با هزینه هنگفت استکبار و صهیونیست جهانی اتفاق افتاد و ملت ایران اسلامی با بصیرت بالای خودشان سنگ تمام گذاشتند و بار دیگر تودهنی بزرگی به آن‌ها زدند.

خطیب جمعه گالیکش گفت: نظام سلطه نمی‌خواست جبهه‌ای بنام جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد تا به جبهه سلطه گری خودشان ادامه دهند، اما ایران اسلامی آمد و جبهه سلطه‌ستیزی را در جهان به وجود آورد و آن را مدیریت و رهبری کرد و در جنگ سخت و جنگ نرم به‌عنوان مدیریت مقاومت در منطقه لقب گرفت و همه این‌ها به خاطر تفکر خوب بسیجی است.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: مردم عزیز ما در تمامی عرصه‌ها با دشمنان جنگیدند و آن‌ها را به نکبت و ذلت کشاندند و همه آن‌ها را مفتضح و رسوا کردند.

وی با اشاره به اینکه قائله آبان 98 آزموده‌های عبرت‌انگیز و آموزه‌های فرصت ساز بود گفت: این غائله پایان یافت، همه ملت ایران اسلامی به اهداف بلند امامین انقلاب اسلامی، شهدا آری بزرگی و به دشمنان نه بزرگی گفتند.

خطیب جمعه گالیکش افزود: در این غائله که از آن به‌عنوان غائله مغلوب نام می‌برند خسارت‌های بسیاری متوجه کشور و مردم شد. دشمنان بدبخت خارجی و فریب‌خوردگان داخلی با تمام توان به دنبال براندازی نظام بودند و نتوانستند به اهداف شوم خود برسند.

به گفته امام‌جمعه گالیکش؛ اوایل مهرماه امسال روزنامه الاخبار لبنان طرحی را مطرح کرد، مثلث غربی، عبری و عربی که با مشارکت آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود اجرا می‌کردند. دشمنان با فشار حداکثری و تحریم‌های ظالمانه در کشور به دنبال ناامنی بودند اما به اهداف خود در نرسیدند.

حجت‌الاسلام دلبری افزود: جدول زمانی برای این کار از دی‌ماه 96 با آشوبهای فراگیر تا اردیبهشت 97 با خروج آمریکا از برجام آغاز کردند، مرحله دوم از اردیبهشت 97 تا مردادماه 97 و رقم زدن تابستان داغ و با تورم بی‌سابقه و بازار طلا و ارز و ... و مرحله سوم از مرداد 97 تا آبان ماه 97 و مرحله چهارم از آبان ماه 97 تا آبان ماه 98 بود که نتوانستند به اهداف خود برسند.

وی با اشاره به اینکه دشمن مانند یک مگسی است که همیشه به دنبال یک زخم است که بشیند گفت: مسئولین نباید با کم‌کاری این زخم‌ها را در پیکره عظیم این نظام برای نشستن دشمن به وجود بیاورند.

خطیب جمعه گالیکش افزود: در شرایط فعلی دولت و مسئولین اولاً باید نقص اقدام خود را بپذیرند؛ دوما از مردم خوب ما عذرخواهی کنند و سوما کم و کاستی‌های خود را با مدیریت جهانی برطرف کنند.

امام‌جمعه گالیکش اضافه کرد: مسئولین دنبال وحدت باشند و از اختلافات بپرهیزند. خدمت به مردم و مظلومین بسیار مهم است و نباید فراموش شود.

وی با اشاره به اینکه انتخابات مجلس شورای اسلامی سنگ بنای تراز در گام دوم انقلاب است گفت: یکشنبه 10 آذرماه فرایند ثبت‌نام انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی کلید خواهد خورد. انتخابات علم نظام جمهوری اسلامی ایران است. تاکنون 34 انتخابات در کشور برگزار کردیم و انتخابات آینده 35 این انتخابات است.

به گفته حجت‌الاسلام دلبری میانگین حضور در همه این انتخابات در بخش‌های مختلف 67.7 بوده است که بسیار خوب و عالی است. انتخابات مجلس جلوه‌ای از مردم‌سالاری اسلامی است. انتخابات آینده جشن چهل‌سالگی انتخابات مجلس در کشور و اولین انتخابات در گام دوم انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه افرادی در انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کنند که شرایط مجلس را داشته باشند تصریح کرد: افرادی ثبت‌نام کنند که دین‌شناس باشند، حریت و آزادگی، استقلال شخصیت و رأی، استکبارستیزی و استعمارستیزی، ساده زیستی، دشمن‌شناسی، عدم‌تغییر روحیه وزندگی قبل و بعد از نمایندگی مجلس و ... را داشته باشند. افرادی که این شرایط و ویژگی‌ها را ندارند و به خاطر اهداف سیاسی ثبت‌نام می‌کنند مشکلاتی را به وجود می‌آورند.

وی با اشاره به اینکه وکالت و نمایندگی امانت بسیار مهم است گفت: عمل کردن به این امانت بسیار سخت است و مواظب خود و خانواده خود باشید.

آرشیو

روز : ماه : سال :