بخشدار بخش مرکزی گالیکش گفت: ۲۴ فقره تسهیلات ویژه ساخت مسکن به آسیب دیدگان سیل ابتدای امسال در روستای پنو این بخش در قالب وام کم‌بهره و بلاعوض پرداخت شد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " اسمعیل طوسی در حاشیه بازدید از روستای پنو با اشاره به اینکه در جریان سیل اخیر استان گلستان بخش زیادی از روستاهای گالیکش دچار خسارت شد، اظهار داشت: به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پیگیری‌های فرمانداری، تمام خسارات گزارش‌شده در سطح روستاها مورد بازدید و ارزیابی قرار گرفت و پس از بررسی، واجدان شرایط تسهیلات مربوطه را در دو مرحله به مقدار ۴۰۰ و ۱۵۰ میلیون ریال دریافت کردند.

وی افزود: تسهیلات بلاعوض ۱۰۰میلیون ریالی تخریب، ۵۰میلیون ریالی معیشتی و ۶۰میلیون ریالی اسکان موقت یا اجاره نیز به خسارت دیدگان سیل اخیر در روستای پنو پرداخت شد.

بخشدار بخش مرکزی گالیکش ادامه داد: تسهیلات بلاعوض بنیاد مسکن بر اساس نوع و میزان خسارت وارده به روستاییان پرداخت شد و همچنین مالکان هفت واحد نیز از تسهیلات تعمیرات مسکن به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال و بلاعوض ۳۰ میلیون ریالی بهره‌مند شدند.

طوسی گفت: از ابتدای آغاز طرح ویژه بنیاد مسکن از سال ۸۴ تاکنون ۷۰ واحد مسکونی در این روستا تسهیلات مربوطه را دریافت کرده و مورد بهره‌برداری قرار گرفتند.

شهرستان گالیکش با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در شرق گلستان واقع است که براثر بارش‌های شدید در روزهای پایانی سال گذشته و ابتدای امسال همراه با شهرستان‌های مختلف این منطقه از سیل و طوفان خسارت دید.

آرشیو

روز : ماه : سال :