مسئول کانون پیشکسوتان استان گلستان گفت: دفاع مقدس برگرفته از قیام عاشوراست و رزمندگان و جوانان ما با تاسی از شهیدان کربلا، علی اکبر حسین (ع) و قاسم بن الحسن (ع) را الگو قرار دادند و به پیروزی رسیدند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " صبح امروز ابوبطالب پسرکلو مسئول کانون پیشکسوتان استان گلستان در جمع رزمندگان و پیشکسوتان شهرستان گالیکش گفت: امروز جنگ ما جنگ اراده‌هاست و هرکسی پیروز می‌شود که اراده قوی داشته باشد.

tabls14

وی افزود: دفاع مقدس برگرفته از قیام عاشوراست و رزمندگان و جوانان ما با تاسی از شهیدان کربلا، علی اکبر حسین (ع) و قاسم بن الحسن (ع) را الگو قرار دادند و به پیروزی رسیدند.

پسرکلو با اشاره به اهمیت دفاع مقدس خاطرنشان کرد: ما باید از تاریخ درس بگیریم به‌ویژه از دفاع مقدس؛ امام خمینی (ره) فرمودند: ما در جنگ انقلاب خود را به جهان صار کردیم و امروز ما شاهد صدور انقلاب به سایر کشورها هست.

 مسئول کانون پیشکسوتان استان گلستان  گفت: هفته دفاع مقدس یک دوره پر افتخار است علی رغم تمام مشکلات، کاستی ها و نداشتن ها بر دشمنان پیروز شدیم و این بواسطه تقوا و دینداری مردم بود که از جان خود گذشتند و پیام حضرت امام (ره) در جبهه ها نیز بسیار کارگشا بود. امام خمینی(ره) می فرماید حصر آبادان باید شکسته شود، حصر آبادان شکسته می شود و وضعیت جنگ تغییر می کند و بیشتر اوقات به همین شکل پیش رفت.

وی دین و ایمان را  دو عامل رقم زدن حادثه های بزرگ و باعث پیروزی ما در جنگ دانست و افزود: دین و ایمان دو عامل رقم زدن حادثه های بزرگ و باعث پیروزی ما در جنگ بود و رزمندگان معنی پیام های انقلاب را خوب فهمیدند وآن روز حرف ولی خود امام خود را فهمیدند و بواسطه بصیرتی که داشتند به موقع عمل کردند و امروز نیز به همین شکل است.

پسرکلو درست فهمیدن و به موقع فهمیدن و تصمیم گرفتن و به موقع عمل کردن را از عوامل برجسته رزمندگان در دفاع مقدس دانست که باعث پیروزی رزمندگان ما بر دشمنان گردید.

پسرکلو افزود: امروز جوانان ما در قالب راهیان نور به مناطق عملیاتی می روند و از نزدیک  شاهد آن هستند که رزمندگان ما در طول هشت سال دفاع مقدس کجا بوده اند؟ و در آن برهه تاریخی چه کرده اند؟ امروز نسل جوان به پیروزی که در هشت سال دفاع مقدس بوجود آمده افتخار می کنند به این که حتی یک وجب از خاک مان را به دشمان نداده ایم افتخار می کنند.

وی دفاع مقدس را نقطه بلوغ انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: دفاع مقدس نقطه بلوغ انقلاب اسلامی ایران است و ما امروز باید آن را به نسل آینده منتقل کنیم و قدر این موقعیت را بدانیم. فرهنگ دفاع مقدس باید منتقل شود و هر یک از رزمندگان و پیشکسوتان باید یک راوی دفاع مقدس باشند و از ویژگی های رزمندگان در جنگ، کمبودها، رشادت ها و ایثارگری ها را بازگو کنند و نتایج دفاع مقدس را برای نسل جوان به درستی تبیین نمایند.

مسئول کانون پیشکسوتان استان گلستان در جمع رزمندگان خاطرنشان کرد: امروز اگر می خواهیم از این مقطع تاریخی بگذریم می بایست چشمان به انگشت اشاره حضرت آقا ( امام خامنه ای مدظله العالی) باشد تا مسیر را درست طی کنیم. امروز مسئولین و مدیران باید گوش به فرمان ولی فقیه و رهبر انقلاب باشند و هرجا که از ولایت و رهبر خود تبعیت کردیم به پیروزی رسیدیم.

پسرکلو اظهار کرد: امروز جنگ اقتصادی و اجتماعی و ... است و ما همچون دفاع مقدس با اطاعت رهبر خود همچون دفاع مقدس به پیروزی می رسیم.

وی در پایان نترسیدن از دشمن را مایه افتخار انقلاب اسلامی دانست و افزود: ما امروز از نقطه ترس از دشمن گذشته ایم و این مایه افتخار انقلاب ماست . اگر امروز کشورهایی تحت تاثیر استکبار هستند بخاطر ترس از دشمنان است و امروز از هیچ دشمنی نمی ترسیم و این مایی افتخار ماست.

جانشین سپاه گالیکش نیز در این جلسه خاطر نشان کرد: ایران سرزمینی با گستره جغرافیایی وسیع، تنوع آب و هوایی و شرایط زیست بوم متفاوت، تنوع قومی و فرهنگ غنی، کشوری با ۳۱ استان در اشکال شهری و روستایی و جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیار همچون قاره ای پهناور است که در قالب یک کشور جای داده شده است. هنوز بسیاری از ایرانیان هم با جاذبه های گردشگری این مرز و بوم ناآشنایند چه رسد به گردشگران خارجی، از این روست که در صنعت گردشگری از کشورهای هم تراز عقب مانده ایم.

tabls14tabls14tabls14tabls14tabls14tabls14tabls14

آرشیو

روز : ماه : سال :