امام جمعه گالیکش گفت: جمهوری عزت نامیدند آن هم با راهبرد مقاومت که راهبردی فعال و به روز است در مقابل سازش و ظلت پذیری که منکوب است و این نتیجه دکترین مقاومت است که خواسته حضرت امام نیز بوده است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نماز گزاران جمعه به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات؛ به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با منتخبین ملت در مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: در اجلاسیه اخیر مجلس خبرگان رهبری امیدآفرینی، استکبارستیزی و نفی هر گونه مذاکره با آمریکا، هدایت نقدینگی انباشته شده در کشور به سمت تولید، حمایت از قوه قضاییه در مبارزه با فساد، اجرای کامل قوانین مربوط به حجاب و عفاف، اصلاح اشکالات ساختارهای نظام مالیاتی در نظام بانکی و خصوصی سازی و دقت شورای نگهبان در احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از جمله مطالبات خبرگان رهبری بود که به آن اشاره داشتند.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس به درسها و عبرتهای آن اشاره کردند و فرمودند آن را برای نسلهای بعدی انقلاب هم تبیین بفرمائید.

خطیب جمعه گالیکش اضافه کرد: رهبری در این دیدار به توکل حضرت امام (ره) به خداوند متعال اشاره کردند و گفتند: این توکل را امروز در کشور نیاز داریم، برخی از مسئولین فورا عجله می کنند و دست پاچه می شودند که باید توکل بر خدا را در خود تقویت کنند.

به گفته حجت‌الاسلام دلبری امید به آینده و اعتماد بر جوانان، عزم و اراده ملی، مقاومت، پایبندی به شعارهای انقلاب و .. از جمله نکات دیگری بود که رهبری در این دیدار به عنوان درسی از درسهای دفاع مقدس اشاره داشتند.

امام جمعه گالیکش با اشاره به مذاکرات گفت: ما هیچ اعتمادی به دشمنان نداشته و نخواهیم داشت، راه تعامل با دنیا برای هیچ کشوری بجز آمریکا و رژیم صهیونیستی بسته نیست؛ آمریکا و اروپا رو به افول است.

حجت‌الاسلام دلبری تصریح کرد: اعتماد و ایمان به وعده‌های الهی، تقوا و صداقت، کار جهادی، مبارزه جدی با فسار، کمک به تولید ملی، تقویت نیروهای وفادار به انقلاب و حمایت از آنان، اتحاد مردم با یکدیگر وظایف ما در ادامه را انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری عزت نتیجه راهبرد مقاومت است گفت: رهبری در ۲۵ شهریور در درس خارج فقه خودشان به ترفند مذاکره اشاره کردند که آمریکایی ها می خواهند خواسته هایشان را در مذاکرات به ما تحمیل کنند و از همین روش برای ادامه مسیر استفاده کنند. ایشان در این جلسه ایران را به عنوان جمهوری عزت نامیدند آن هم با راهبرد مقاومت که راهبردی فعال و به روز است در مقابل سازش و ظلت پذیری که منکوب است و این نتیجه دکترین مقاومت است که خواسته حضرت امام نیز بوده است.

وی با اشاره به سخنرانی رئیس جمهور در سازمان ملل گفت: این سخنرانی خواسته همه ملت ایران بود که مطرح شد؛ اما باید به سیره پیامبر گرامی اسلام و ائمه توجه کرد که با دشمنان به چه روشی برخورد و مذاکره می کردند.

خطیب جمعه گالیکش تاکید کرد: با دشمن باید با شدت و حدت برخورد کرد و تبسم نکرد؛ در شان مسئول بلند پایه یک کشور اسلامی نیست که با سران یک کشور استعماری که دستشان به خون مردم ما آغشته است بخندیم؛ ما نمی توانیم این وضعیت را تحمل کنیم؛ آنها به این وضعیت شما را فریب می دهند.

وی با اشاره به اینکه مسئولین یک جایگاه حقیقی و حقوقی دارند گفت: بایدها و نبایدها را باید مردم و مسئولین رعایت کنند؛ جمهوری اسلامی ایران جمهوری عزت است و باید با رفتار و اعمال و ... خود بر عزت این نظام بیفزایند.

آرشیو

روز : ماه : سال :