مدیر پایگاه انتقال خون گنبدکاووس اعلام کرد که امسال تیم سیار این پایگاه در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی (دوشنبه و سه شنبه هفته جاری) در شهر گالیکش واقع در شرق گلستان مستقر شده و از علاقه مندان به اهدای خون، برای بیماران نیازمند خونگیری می کند.
به گزارش نیلکوه؛ دکتر فاطمه محمدی اظهار داشت: تیم سیار پایگاه انتقال خون گنبدکاووس در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی با تیم کامل پزشکی و هشت تخت در خیابان اصلی شهر گالیکش که محل تردد هیات های عزاداری است، مستقر می شود.
وی با تسلیت ایام شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش، گفت: سال گذشته هم در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی تیم سیار پایگاه انتقال خون گنبدکاووس که حوزه فعالیت آن هفت شهرستان واقع در شرق استان گلستان است، در شهر گالیکش مستقر و ۱۶۳ واحد خون از مردم نوعدوست این شهرستان خونگیری کرد.
دکتر محمدی با قدردانی از اهداکنندگان خون، اضافه کرد: اهدای خون مستمر توسط مردم نوعدوست شرق گلستان همواره از نیازهای پایگاه انتقال خون است و این نهاد به همه گروه های خونی برای تامین خود مورد نیاز بیماران احتیاج دارد.
وی تصریح کرد: علاقه مندان به اهدای خون در روز تاسوعا و عاشورا می بایست حتما هنگام مراجعه کارت ملی یا شناسنامه همراه داشته باشند تا همکاران تیم سیار بتوانند بدون مشکل اقدام به خونگیری نمایند.
مدیر پایگاه انتقال خون گنبدکاووس ادامه داد: خون های اهدایی مردم نوعدوست منطقه شرق گلستان علاوه بر تامین نیاز خونی مراکز بیمارستانی منطقه، به مصرف حدود ۴۰۰ بیمار مبتلا به نارسایی کلیه (دیالیزی)، تالاسمی و هموفیلی و همچنین بیماران سوانح رانندگی و جراحی های پزشکی می رسد.
دکتر محمدی یادآور شد: از ابتدای امسال تا الان مردم نوعدوست شرق استان گلستان تعداد ۷۳۲۶ واحد خون اهدا کردند که ۳۰۶ نفر از اهدا کنندگان خانم و بقیه آقا بودند ضمن اینکه بیشترین گروه سنی اهدا کننده خون نیز بین ۳۰ تا ۴۰ سال داشته اند.

آرشیو

روز : ماه : سال :