سرپرست فرمانداری گالیکش گفت: در سال گذشته اعتبارات تملک‌دارایی شهرستان حدود 15 میلیارد تومان بود که امسال به 20 میلیارد تومان افزایش یافت.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان اظهار کرد: طی چندین جلسه با استاتداری و مدیران کل ادارات تلاش کردیم تا بودجه و اعتبار شهرستان را با توجه به رانش و سیلاب امسال افزایش دهیم تا بتوانیم بخشی از مشکلات به وجود آمده را رفع کنیم.

وی افزود: در سال گذشته اعتبارات شهرستان حدود 15 میلیارد تومان بود که 20 درصد آن تخصیص یافت و امسال این اعتبارات به 20 میلیارد تومان افزایش یافته و امید داریم تا 70 درصد آن تخصیص یابد.

سرپرست فرمانداری  گالیکش با تاکید بر اینکه مدیران از حق و حقوق شهروندی صیانت کنند، تصریح کرد: متاسفانه در سال گذشته 650 میلیون تومان از اعتبارات شهرستان در استان هزینه شد و انتظار می رود مدیران شهرستان از حقوق شهرستان در جذب اعتبارات صیانت کنند.

وی ادامه داد: از شهر گالیکش چهار رودخانه عبور می کند و لایروبی این رودخانه ها در راستا جلوگیری از سیلاب هزینه زیادی می‌طلبد که امید داریم در این خصوص اعتباراتی تخصیص یابد.

مایلی گفت: در اعتبارات شهرستانی راه و شهرسازی با هشت پروژه بیشترین اعتبار به مبلغ 3 میلیارد و 813 میلیون تومان را به خود اختصاص داده که مهمترین پروژه‌های آن آسفالت مسیر روستای «کندسکوه و سیجان» از روستاهای کوهستانی شهرستان و تکمیل ساختمان فرمانداری است.

شهردار «صادق‌آباد» نیز در این جلسه گفت: در سال گذشته مبلغ 107 میلیون تومان برای جمع‌آوری آب‌های سطحی، 70 میلیون تومان به صورت نقد توسط استاندار وقت از محل بند «ز» برای آسفالت معابر این شهر و مبلغ 40 میلیون  تومان از محل جرایم  برای خرید دوربین‌های ترافیکی تخصیص یافت.

مهدی سبحانی اظهار کرد: با توجه به اینکه «صادق‌آباد» شهر تازه تاسیس است انتظار می‌رود بستر و زیرساخت‌های لازم مانند مرکز خدمات جامع سلامت زودتر راه‌اندازی شود تا مردم برای خرید داروهای معمولی مجبور نباشند وقت و هزینه صرف کرده و به شهر گالیکش بروند.

وی با اشاره به توپوگرافی شهر صادق‌آباد گفت: با توجه به توپوگرافی خاص شهرستان کوچک‌ترین بارش سبب جمع شدن آب باران و ایجاد مشکلات برای مردم می‌شود و تاکنون برای رفع این مشکل سه کیلومتر کانال و کانیو از منابع داخلی احداث شده است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری  شهرستان گالیکش نیز در این جلسه گفت: 83 درصد حوزه استحفاظی شهرستان را منابع طبیعی تشکیل می‌دهد و توانستیم از مبلغ 17  میلیارد و 500 میلیون تومان تخصیص منابع ملی به استان گلستان مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون تومان را برای شهرستان گالیکش تخصیص دهیم.

صفر سیجانی اظهار کرد: منابع طبیعی با تلاش شبانه‌روزی در زمان سیل توانست 2 میلیارد و 300 میلیون مترمکعب از روان آب‌ها و سیلاب‌ها را کنترل کند و انتظار می‌رود بودجه بیشتری به این حوزه اختصاص داده شود.

آرشیو

روز : ماه : سال :