امام‌جمعه گالیکش گفت: جوانان عزیز کشورمان با عمل به مفاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می‌توانند تمام نیازهای کشور را برآورده سازند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات به سالروز شهادت امام محمدباقر علیهم‌السلام اشاره کرد و گفت: امام محمدباقر علیهم‌السلام می‌فرماید: همه چشم‌ها در روز قیامت گریانند به‌جز سه چشم؛ چشمی که درراه خدا شب را بیدار باشد، چشمی که از ترس خدا گریان شود و چشمی که از محرمات الهی دوری کند.

خطیب جمعه گالیکش بابیان اینکه باید جوانان مؤمن بدون وقفه مسیر پیشرفت را ادامه دهند افزود: دوشنبه 21 مردادماه مصادف با روز جهانی جوانان است که خدمت همه جوانان کشور تبریک عرض می‌کنم و بهترین‌ها را برای آن‌ها از خداوند متعال خواهان و خواستارم.

وی با اشاره به دیدار عده‌ای از جوانان نخبه و ورزشکاران کشور با امام خامنه‌ای گفت: مقام معظم رهبری در جمع آن‌ها بیان فرمودند: آن پیشرفت علمی برای کشور سودآور است که با نگاه انقلابی و مبتنی بر تفکر اسلامی باشد.

امام‌جمعه گالیکش خطاب به پدران، مادران و مسئولین گفت: مواظب باشید دشمن می‌خواهد جوانان ما را از ما بگیرد.

حجت‌الاسلام دلبری تصریح کرد: جوانان وقتی به درجه نخبگی رسیدند به آن بسنده نکنند و ادامه مسیر را طی کنند؛ پیشرفت‌های خود و کشور را با سرعت و شتاب بیشتر کامل کنید، هرگز متوقف نشوید، تفکر اسلامی و انقلاب و بصیرت را در خود تقویت کنید، ارتباط قلبی و توکلتان را از خدا فراموش نکنید؛ مشکلات جامعه شما را متوقف نکند.

وی با اشاره به اینکه ناامیدی سم است گفت: اگر جوانان اول انقلاب ناامید می‌شدند الآن ما در این جایگاه از عزت و عظمت نبودیم، لذا جوانان عزیز کشورمان با عمل به مفاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می‌توانند تمام نیازهای کشور را برآورده سازند و بر عزت و اقتدار و استقلال ما بیفزایند و قله‌های اقتدار و عزت را یکی پس از دیگری طی کنند و خار چشم دشمنان انقلاب شوند.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به افق روشن پیشرفت اقتصاد ایران گفت: در آستانه روز حمایت از صنایع کوچک قرار داریم و در سال رونق تولید، اگر نگاهی به وضعیت اقتصادی کشور داشته باشیم هرچند مشکلات بیکاری، تورم، فقر، نداری و... راداریم اما نسبت به سال گذشته در بسیاری از موارد وضعیت بهتری داریم؛ این به خاطر همین روزنه‌های امیدی است که در کشور به وجود آمده است.

حجت‌الاسلام دلبری افزود: پذیرش مشکلات از سوی مسئولین جمهوری اسلامی که چشمانشان را باز کردند و فهمیدن این مشکلات را در کشور داریم و تمایل به اصلاح آن دارند نکته قوت است.

امام‌جمعه گالیکش اضافه کرد: برداشتن گام‌های عملی در راستای حل مشکلات اقتصادی، نشانه‌هایی از بهبود در شاخص‌های اقتصادی این‌ها همان روزنه‌های امید اقتصادی کشور است.

وی گفت: وفاق بر سر یک اقتصاد درون‌زا و داشتن یک برنامه راهبری 40 ساله برای اصلاح اقتصاد و حرکت در مسیر درون‌زایی این هم یک نکته بسیار مهمی است که در کشور در جریان است. پیش‌بینی رشد اقتصاد کشور از سوی بانک جهانی و کاهش بیکاری در برخی از استان‌ها شاخصه‌های بهبود در مسیر اقتصادی کشور است.

به گفته خطیب جمعه گالیکش؛ رشدی که اقتصاد ایران ابتدا پس از برجام داشت اول به خاطر بالا رفتن خام فروشی بود و دوم تکیه کردن به خارج از کشور که با خروج آمریکا این هم از بین رفت و ان‌شاءالله سال آینده رشد اقتصادی و اقتصاد درون‌زا را تجربه خواهیم کرد.

امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: حق مردم است که برای تأمین مایحتاج زندگی خودشان به‌راحتی بتوانند با کمترین قیمت دسترسی داشته باشند، لذا برای رسیدن به این جایگاه اقتصادی همه مسئولین و سران قوا و مردم باید پای‌کار بیایند و دست همدیگر را بگیرند، هرچند با مدیریت محترم قوه قضاییه روزنه‌های امیدی در کشور بازشده است.

حجت‌الاسلام دلبری اظهار داشت: همه مفسدان اقتصادی بدانند و قلع و قم کردن اموال بیت‌المال در همه عرصه‌ها به این آسانی نیست و به‌زودی محاکمه و مجازات خواهید شد.

وی با اشاره به سالروز جدا شدن جزیره بحرین از ایران در سال 1350 گفت: متأسفانه این استان را در زمان پهلوی از ایران جدا کردند که اگر این‌گونه نشده بود امروز 70 درصد از خلیج‌فارس از آن ایران بود. به خاطر بی‌لیاقتی پادشاهان قاجار و پهلوی کشور ما را تکه‌تکه کردند و بین خودشان تقسیم کردند.

امام‌جمعه گالیکش افزود: یکی از تفاوت‌های بارز مدیریت نورانی ولایت‌فقیه، حکومت اسلامی و دین در کشور نسبت به دوران قاجار و پهلوی این است که طی 40 سال گذشته حتی یک وجب از خاک و میهن اسلامی را اجازه نداریم تصرف کنند و جواب هر متجاوز و اجنبی بزرگ و کوچک را با قاطعیت و شجاعت دادیم و همه آن‌ها را به زباله‌دان تاریخ انداختیم و از این به بعد هم با حفظ وحدت همین کار را خواهیم کرد.

آرشیو

روز : ماه : سال :