مدیر شبکه بهداشت و درمان گالیکش گفت: مرکز دیالیز بیماران نارسایی کلیه این شهرستان که از سه سال پیش فعالیت آن متوقف‌شده بود، با تلاش‌های صورت گرفته مجدداً آغاز به کارکرد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " هفته مطلبی در نیلکوه تحت عنوان « بیماران دیالیزی مهم هستند یا بولد شدن سرپرست فرمانداری گالیکش؟! » منتشر شد که حکایت از استانداری بازی سرپرست فرمانداری گالیکش برای حضور استاندار گلستان برای افتتاح مرکز دیالیز این شهرستان داشت.

حال با گذشته یک هفته از انتشار این مطلب مرکزی که شاید ماه‌ها باید در انتظار افتتاح آن می‌ماندیم بدون تشریفاتی که مسئولین محلی مردم را در انتظار آن گذاشته بودند این مرکز را افتتاح کردند.

دکتر حسن رحیم زاده در گفت‌وگو با خبرنگار نیلکوه اظهار داشت: مرکز دیالیز گالیکش دارای چهار دستگاه دیالیز است که در سال‌های گذشته خریداری و نصب‌شده بود.

وی بابیان اینکه به دلیل برخی نقص‌ها در سیستم دستگاه مرکزی و نداشتن پرستار آموزش‌دیده، فعالیت مرکز دیالیز شهر گالیکش متوقف‌شده بود، افزود: نواقص دستگاه مرکزی مرکز دیالیز این شهرستان بااعتبار یک میلیارد ریال اعتبار از محل منابع دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان رفع و از روز گذشته خدمات این مرکز به بیماران کلیوی نیازمند دیالیز آغاز شد.

رحیم زاده اضافه کرد: چهار پرستار نیز برای فعالیت در مرکز دیالیز گالیکش که ظرفیت ارائه خدمات به ۱۶ بیمار در ماه را دارد، دوره‌های آموزشی لازم را سپری کردند و هم‌اکنون علاوه بر تأمین نیروی پرستار، دو پزشک متخصص داخلی نیز با این مرکز همکاری دارند.

وی بابیان اینکه گالیکش درمجموع ۲۵ بیمار دیالیزی دارد، تصریح کرد: تا قبل از راه‌اندازی مرکز دیالیز این شهرستان و نیز در مدت توقف فعالیت آن، بیماران برای درمان به شهرهای هم‌جوار ازجمله گنبدکاووس مراجعه می‌کردند.

nilkooh3575 1

nilkooh3575 1

آرشیو

روز : ماه : سال :