امام‌جمعه گالیکش گفت: در خصوص سرنگونی پهپاد متجاوز آمریکایی و توقیف نفتکشهای انگلیسی، کار بسیار خوبی عزیزان ما در نیروهای مسلح انجام دادند؛ مصالح کشور را در نظر گرفتند و جواب کوبنده‌ای به دشمنان نشان دادند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات و ضمن تسلیت سالروز شهادت امام جواد علیهم‌السلام گفت: امام جواد علیهم‌السلام الگو و نشانه مقاومت است.

وی افزود: یکی از بزرگ‌ترین درس‌های زندگی امام جواد علیهم‌السلام درس مقاومت، ایستادگی و جهاد برای برقراری حکومت الله است.

خطیب جمعه گالیکش تصریح کرد: امروزه سیره امام جواد در اندیشه‌های رهبری نمایان است که مبتکر بحث آزاد علمی بوده‌اند و شاگردان خوبی را تربیت‌کرده‌اند در قالب مبارزه فرهنگی برای ترویج سبک زندگی اسلامی که برای همه خصوصاً جوانان الگو است.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به برکات ایستادگی در برابر دشمنان گفت: مقام معظم رهبری پس از طرح راهبرد مقاومت فعال شرایط میدانی را برای ورود نیروهای جوان، انقلابی و ولایی در بخش‌ها و عرصه‌های مختلف فراهم نمودند. نمونه زنده آن را در خدمت‌رسانی این عزیزان در سیل اخیر شاهد بودیم.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: نابودی پهپاد متجاوز آمریکایی و توقیف کشتی نفت‌کش انگلیسی در تنگه هرمز و خلیج‌فارس و پاسخگویی به‌موقع و مقتدرانه ایران اسلامی نشان داد هر دولتی به هراندازه برای ایران اسلامی تنش ایجاد کند به همان اندازه یا بیشتر باید متحمل تنش شود.

وی افزود: زمانی کشورهای منطقه به روی انگلیس، آمریکا، فرانسه و... برای حفاظت از کشتی‌هایشان در خلیج فار حساب بازکرده بودند ولی حالا به این نتیجه رسیدند این‌ها نمی‌توانند مواظب خودشان باشند؛ این نتیجه همان مقاومت فعال است.

خطیب جمعه گالیکش بیان داشت: کار بسیار خوبی عزیزان ما در نیروهای مسلح انجام دادند؛ مصالح کشور را در نظر گرفتند و جواب کوبنده‌ای به دشمنان نشان دادند. با دشمنان باید به همین صورت برخورد شود؛ این تنها اختصاص به خلیج‌فارس ندارد؛ در هرکجای این کشور که دشمن بخواهد جسارتی کند باید این‌چنین با آن‌ها برخورد شود.

امام‌جمعه گالیکش گفت: امروز مقاومت فعال ملت ما نتیجه داده است و حوادث اخیر باعث شد جبهه مقاومتی هم که در منطقه شکل‌گرفته است حامی ایران اسلامی باشند و در مقابل آمریکا و همدستانشان ایستادگی کنند و به آن‌ها بگویند: هرگونه اقدام نظامی با ایران اسلامی داشته باشید از ایران اسلامی حمایت خواهیم کرد.

به گفته وی؛ این مواجهات باعث عقب‌نشینی استکبار جهانی شده و اعلام کردند به دنبال تنش در منطقه نیستند. همدستانشان در منطقه عقب‌نشینی کردند. این‌ها همه از نتایج بکار بردن مقاومت فعال در کشور است.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: رونق اقتصادی در کشور، بهبود عملکرد دستگاه قضایی، توان دولت در مدیریت فضای اقتصادی کشور و مهار نرخ ارز خبرهای خوشحال‌کننده اخیر بود، راه ما باید راه مقاومت باشد، هرزمانی در مقابل دشمن ایستادیم مشکلاتمان برطرف می‌شود.

وی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) و ادامه آن با بیانات داهیانه مقام معظم رهبری یکی از میوه‌های شیرین مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام به‌ویژه امام جواد علیهم‌السلام است که باعث تقویت و به‌روز شدن مقاومت فعال در منطقه و جهان اسلام شده است.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به الگوی آسمانی ازدواج جوانان گفت: امشب شب اول ماه ذی‌الحجه و سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) است و روز ازدواج نام‌گذاری شده است، ماندگارترین پیوند آسمانی می‌توانیم آن را نامید، ازدواجی که نتیجه‌اش رشد و نمو شجره امامت و ولایت شد و هرچند ساده برگزار شد اما آثار، نتایج و برکات بسیار خوبی را در پی داشت.

حجت‌الاسلام دلبری افزود: رهبری خطاب به جوانان این‌گونه توصیه کردند که این خانواده خوب را الگوی خود قرار دهید، انتخاب همسر تا بهشت، ایمان باید ملاک باشد، همفکری و التزام عملی به زندگی فردی و خانواده باید ملاک باشد، رسیدن به خوشبختی راهش دوری از تجملات در مراسم ازدواج است، زندگی فرازوفرودهای بسیاری دارد و زن و شوهر باید همراه هم باشند، هنر خانه‌داری و تقسیم‌کار در خانه باید باشد؛ اگر کسی این شرایط را دارد دخترتان را به عقد جوان مؤمن انقلابی دربیاورید.

وی با اشاره به هفته جهانی شیر مادر گفت: تا دو سال بهترین غذا برای کودک شیر مادر است؛ غیر از شیر مادر هر چه به بچه داده شود فایده ندارد؛ مادرها توجه داشته باشند فرزندانشان برایشان مهم باشد نه به فکر زیبایی خودشان باشند.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی دولت آمریکا گفت: این حرکت زشت را محکوم می‌کنیم، آمریکایی‌ها با این کار نشان دادند دولتمردان احمق و نادانی دارند؛ چطور می‌شود از طرفی می‌گویند بیایید مذاکره کنیم و از طرف دیگر مسئول دستگاه دیپلماسی کشور ما را تحریم می‌کنند.

آرشیو

روز : ماه : سال :