مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گلستان گفت: تاکنون ۵۰ هزار نفر از ۲۵۰ هزار نفر واجد شرایط گلستانی، در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر عضو هستند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " دانیال پولادوند در نخستین جلسه راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در شهرستان گالیکش اظهار کرد: همه روستائیان، کشاورزان، اعضای نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان دامپزشکی و رانندگان حمل‌ونقل بار و مسافر بین‌شهری دارای سنین ۱۸ تا ۵۰ سال که شغل خاصی ندارند، می‌توانند با پرداخت حداقل ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان در ماه در این صندوق بیمه عضو شوند.

nilkooh3552 2

وی افزود: این صندوق بیمه، خدمات مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان متوفی را ارائه می‌دهد.

پولادوند تصریح کرد: در حال حاضر ۲۵۰ هزار نفر کشاورز، روستایی و افرادی که در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند و بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن داشته و شغل ندارند، مشمول این بیمه هستند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان بیان کرد: در استان گلستان غریب به دو هزار نفر از بازماندگان بیمه‌شدگان متوفی از این صندوق مستمری دریافت می‌کنند و اغلب این متوفیان بین یک تا دو سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند و امروز خانواده آن‌ها از مستمری این صندوق استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: در سطح استان گلستان ۷۵ کارگزار بیمه، کار ثبت‌نام از افراد واجد شرایط را بر عهده‌دارند که از این تعداد ۶ کارگزار نیز در شهرستان گالیکش فعالیت دارند.

پولادوند گفت: از هشت هزار و ۵۰۰ نفر مشمول این بیمه در گالیکش تنها یک هزار و ۹۶۰ نفر یعنی چیزی در حدود ۲۳ درصد جامعه هدف تحت پوشش این صندوق بیمه قرارگرفته‌اند و ۲۳ خانواده متوفی در این شهرستان از این صندوق مستمری دریافت می‌کنند.

nilkooh3552 2

بیمه و تأمین رفاه اجتماعی از مهم‌ترین مؤلفه‌های توسعه پایدار در هر جامعه است

فرماندار گالیکش نیز در این جلسه اظهار کرد: خدمات بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان با توجه به‌حق بیمه‌ ناچیزی که از بیمه‌شدگان دریافت می‌شود، بسیار ارزشمند است.

حسین مایلی افزود: یکی از برنامه‌های مهم دولت تدبیر و امید گسترش و توسعه خدمات به روستائیان، عشایر و اقشار ضعیف و کم‌درآمد جامعه است و در همین راستا دو برابر حق بیمه‌ای که روستائیان و عشایر به این صندوق بیمه می‌پردازند را دولت به‌عنوان یارانه پرداخت می‌کند.

آرشیو

روز : ماه : سال :