فرماندار گالیکش گفت: وحدت‌آفرینی و انسجام ملی یکی از برجسته‌ترین دستاورد‌های نماز جمعه است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی در چهارمین جلسه شورای اداری گالیکش در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان گفت: بنا به فرموده امام راحل (ره) نماز جمعه حج فقرا و مستمندان است و به‌عنوان یک فریضه دینی با تکیه‌بر دو مقوله تقوا و پرهیزکاری و سیاست‌های روز ایران و جهان برگزار می‌گردد.

وی از نماز جمعه به‌عنوان کنگره عظیم انقلاب اسلامی یادکرد و افزود: حضور گسترده مردم متدین ایران اسلامی در نمازهای جمعه تأییدی بر این مدعاست که نماز جمعه پس از کنگره عظیم حج دومین اجتماع بزرگ دینی و مذهبی جهان اسلام بشمار می‌رود.

مایلی در ادامه با اشاره به آمار و ارقام خسارات و تسهیلات در حوزه سیل اخیر گفت: در حوزه کشاورزی تعداد یک هزار و ۴۲۶ پرونده خسارت دیدگان سیل اخیر در شهرستان تشکیل‌شده است که از این تعداد به ۶۰۴ پرونده تعیین تکلیف شده مجموعاً مبلغ ۵ و نیم میلیارد ریال غرامت خسارت ناشی از سیل به کشاورزان پرداخت شد.

فرماندار گالیکش اضافه کرد: در بخش جبران خسارات وارده به واحدهای مسکونی در سطح شهرستان نیز با همکاری بنیاد مسکن، تعداد ۹۲ پرونده تعمیری تشکیل‌شده است که از این تعداد به ۶۷ واحد مسکونی با عقد قرارداد، مجموعاً ۸ میلیارد و ۷۱۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات بانکی و کمک بلاعوض پرداخت‌شده است.

وی همچنین بیان کرد: در بخش احداث واحد مسکونی روستایی نیز ۱۵۰ پرونده به بانک ارسال‌شده است که از این تعداد برای ۱۰۲ پرونده عقد قرارداد انجام و مجموعاً ۶۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به‌صورت تسهیلات بانکی و‌ کمک‌های بلاعوض پرداخت‌شده است.

فرماندار شهرستان گالیکش بابیان این مطلب که برگزاری انتخابات امسال به‌عنوان اولین انتخابات پس از چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران خواهد بود، خاطرنشان کرد: همه تلاش دولت بر این است که با رعایت اصل بی‌طرفی، انسجام ملی و ‌مودت از تمامی ظرفیت‌ها برای افزایش همدلی، هم‌افزایی و حضور حداکثری مردم در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای استفاده شود.

وی ضمن قدردانی از فعالیت‌های چندساله موکب حسین بن علی(ع) گفت: این موکب در چهار سال گذشته خدمات مطلوبی را به زائرین پیاده‌روی اربعین حسینی در جوار حرم حضرت ابوالفضل(ع) ارائه داده و از سال گذشته به‌طور مستقل عمل کرده است و در سال گذشته به لحاظ عملکرد، رتبه دوم و به لحاظ اخلاق و فعالیت‌های فرهنگی رتبه نخست در استان را کسب نموده است.

فرماندار گالیکش سهم اشتغال شهرستان در سال ۹۷ را بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر برشمرد و تصریح کرد: در سال گذشته سهم اشتغال به تعداد یک هزار و ۲۵۰ نفر در شهرستان محقق شد و تلاش می‌کنیم امسال اشتغال‌زایی شهرستان را به یک هزار و ۵۰۰ نفر ارتقاء دهیم.

وی راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی و کارآفرینی را از مهم‌ترین مطالبات هنرمندان به‌ویژه بانوان شهرستان عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: خوشبختانه امسال اعتبارات خوبی برای تحقق این خواسته در نظر گرفته‌شده است و امید است در آینده‌ای نزدیک شاهد افتتاح این بازارچه که می‌تواند بخش زیادی از جویندگان کار در حوزه صنایع‌دستی و کارآفرینی را پوشش دهد، باشیم.

فرماندار گالیکش در پایان یادآور شد: طبق هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده مقررشده است که بخش دیالیز کلینیک شهدای ۱۲ دی گالیکش با حضور استاندار گلستان در آینده‌ای نزدیک فعالیت خود را با چهار دستگاه دیالیز آغاز نماید.

آرشیو

روز : ماه : سال :