امام‌جمعه گالیکش گفت: باید واقع‌بین باشیم، دولتمردان در کنار امیدواری اقدامات عملیاتی در خصوص مشکلات گرانی، تورم بالا و... مردم انجام بدهید.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: انقلاب اسلامی ایران میراث امام رضا علیهم‌السلام است.

وی با اشاره به روایتی از امام رضا علیهم‌السلام افزود: بدترین مردم کسی است که یاری‌اش را از مردم بازدارد و به مردم کمک نکند، تنها بخورد و به دیگران اطعام نکند و به زیردستانش ظلم و ستم کند.

خطیب جمعه گالیکش بیان داشت: با توجه به اینکه در دهه کرامت قرار داریم وقتی به آن بخش از زندگی امام رضا علیهم‌السلام که از مدینه به خراسان هجرت کردند نگاه می‌کنیم اقدام خصمانه و تهدیدآمیز ظالمان موجب این کارشده اما وقتی دقیق‌تر نگاه می‌کنیم هجرتی سرنوشت‌ساز و تمدن ساز عامل توسعه جغرافیای سیاسی فرهنگی شیعه شده است و عملاً ایران اسلامی را با تما ظرفیت‌هایش به شیعه خانه اهل‌بیت علیهم‌السلام تقدیم نموده است.

امام‌جمعه گالیکش افزود: این هجرت با برنامه‌ریزی و آگاهانه بوده است، امام رضا علیهم‌السلام آثار و برکات این هجرت را آگاه بودند و مقدمات ظهور اما عصر (عج) را فراهم می‌کند و به این حرکت سرعت می‌بخشد.

حجت‌الاسلام دلبری اضافه کرد: امام رضا علیهم‌السلام به امام‌زادگان نیز گفتند: پس از من شما نیز به خراسان هجرت کنید؛ به برکت هجرت امام رضا علیهم‌السلام امروزه 12673 امامزاده در ایران هستند.

وی تصریح کرد: شورای نگهبان پشتیبان واقعی مردم و نظام اسلام و خار چشم بدخواهان و دشمنان است.

خطیب جمعه گالیکش گفت: آن‌هایی که می‌خواهند احکام غیر اسلامی را وارد کشور کنند و برخی از اوقات از داخل کشور از ناحیه برخی افراد و اعضایی که مورد تائید قرار نگرفتند به این نهاد انقلابی حمله ور می‌شوند باید توجه داشته باشیم مقام معظم رهبری فرمودند: این شورا مانع ورود ناخالص به ارکان نظام اسلامی است.

امام‌جمعه گالیکش افزود: اسفندماه آینده انتخابات مجلس شورا اسلامی در کشور برگزار می‌شود و باید مراقب و مواظب باشیم؛ این درخواست آحاد جامعه است که شورای نگهبان در انتخابات آینده با قاطعیت، صلابت و رعایت مر قانون انتخابات را مدیریت کند تا شاهد شکست استکبار جهانی به خاطر دخالت در مسائل کشورمان باشیم.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به اینکه چرا دولت انگلیس خبیث است گفت: رهبری وقتی از انگلیس نام می‌برند ویژگی خباثت را برای آن بیان می‌کنند؛ واقعاً خبیث بوده و هست در برخوردش با ایران اسلامی و دیگر کشورها با خباثت است؛ آخرین آن‌ها هم توقیف نفت‌کش ایرانی بوده است.

به گفته وی؛ کمک به صدام و فتنه گران طی سال‌های 78 و 88 و تبدیل سفارت‌خانه‌اش به لانه جاسوسی ازجمله خباثت‌های دیگر انگلیس است.

خطیب جمعه گالیکش افزود: انجام این کارها فایده‌ای ندارد و دست‌وپا زدن‌های آخر است؛ مردم در تمام نقاط ایران «مرگ بر انگلیس» می‌گویند؛ تمام اختلاف‌های امروز جهان اسلام را این‌ها به وجود آورده‌اند. امام و رهبری راه را به ما نشان دادند؛ راه همان راهی که امام رضا علیهم‌السلام به ما نشان دادند.

وی با اشاره به اینکه دولت مرتب اعلام می‌کند به مردم باید امید داد تصریح کرد: باید واقع‌بین باشیم، بله امید دادن مفید است، اما باید در کنار امید به مردم اقدامات عملیاتی مؤثر نیز در عمل صورت بگیرد، شما دولت‌مردان هم باید چشمهای خود را بیشتر بازد کنید و اقدامات عملیاتی در خصوص مشکلات گرانی، تورم بالا و انجام بدهید.

آرشیو

روز : ماه : سال :