فرماندار گالیکش گفت‌: شوراهای اسلامی شهر و روستا از دخالت در امور اجرایی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرهیز کنند و تنها با نظارت صحیح بر عملکرد آن‌ها و مشاوره درست، آن‌ها را در اجرای دقیق قوانین و مصوبات یاری رسانند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی در همایش روز شهرداری و دهیاری در سالن اجتماعات شهید محمدباقر خسروی اظهار کرد: ازآنجاکه وسعت و گستردگی امور در شهرداری و دهیاری بیش‌ازحد انتظار است، لذا مسئولین، شوراها و مردم در برخورد با خدمات شهرداری‌ها و دهیاری‌ها انصاف داشته باشند و مغرضانه رفتار نکنند.

nilkooh3523 1

وی تأکید کرد: شوراهای اسلامی شهر و روستا از دخالت در امور اجرایی شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرهیز کنند و تنها با نظارت صحیح بر عملکرد آن‌ها و مشاوره درست، آن‌ها را در اجرای دقیق قوانین و مصوبات یاری رسانند.

مایلی بابیان این مطلب که داشتن یک جامعه سالم و پویا تنها درگرو وجود مدیران دانش‌محور و کاردان است، افزود: دهیاران به‌عنوان مدیران اجرایی و نمایندگان دولت در روستاها، نقش تعیین‌کننده‌ای در توسعه، آبادانی و پیشرفت زیرساخت‌های روستایی دارند و ازاین‌رو باید سطح معلومات خود را ارتقاء دهند.

فرماندار گالیکش تصریح کرد: مهم‌ترین اقدامی که می‌تواند سبب واکسینه کردن هرگونه اختلافات احتمالی بین شوراها و دهیاران شود، قانون آموزی و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای شوراهای اسلامی و دهیاران است، لذا بخشداران موظف‌اند در این خصوص تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه ساخت‌وسازهای غیرمجاز در شهرها و روستاها خط قرمز دولت است، گفت: شهرداران و دهیاران باید با حساسیت تمام و به‌دوراز هرگونه مماشات و سازش، از اجرای ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حوزه استحفاظی خود ممانعت نموده و در صورت مشاهده طبق قانون رفتار کنند.

مایلی برگزاری میزهای خدمت در روستاها را نیز یکی از اقدامات ارزشمند دولت در راستای توجه و تکریم روستائیان برشمرد و خاطرنشان کرد: در شهرستان گالیکش نیز طبق هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با بخشداران، مدیران و مسئولان ادارات و دستگاه‌های اجرایی به‌صورت ماهانه و برنامه‌ریزی‌شده دریکی از روستاهای شهرستان حضور خواهند یافت تا مردم بتوانند از نزدیک مشکلات و مطالبات خود را مطرح نمایند.

فرماندار گالیکش با اشاره به حادثه سیل اخیر در سطح استان و شهرستان گفت: تلاش دهیاران، شهرداران و شوراهای اسلامی در کنار سایر مدیران شهرستانی قابل‌تقدیر بود و جا دارد از زحمات شبانه‌روزی همه عزیزانی که در آن برهه حساس پای‌کار بودند، صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم.

وی با اشاره به خسارات ناشی از سیل اخیر گفت: در سطح شهرستان گالیکش تاکنون تعداد 534 پرونده به ارزش بیش از 5 میلیارد ریال تعیین تکلیف شده و در آینده‌ای نزدیک به کشاورزان خسارت‌دیده پرداخت خواهد شد.

فرماندار گالیکش ادامه داد: دهیاران در حفظ و نگهداری وسایل، تجهیزات و ماشین‌آلاتی که در اختیارشان قرارگرفته است، دقیق و کوشا بوده و با مدیریت دقیق منابع به فکر درآمدزایی و خدمت‌رسانی به مردم باشند.

مایلی با اشاره به فعالیت و راه‌اندازی بیش از ۳۵ اقامتگاه بومگردی در سطح شهرستان گالیکش گفت: راه‌اندازی و فعالیت مراکز گردشگری سنتی و اقامتگاه‌های بومگردی در روستاها ظرفیت بسیار خوبی است که رونق اقتصادی و اشتغال را در سطح روستاها در پی داشته و امیدواریم این روند به همین شکل در شهرستان ادامه داشته باشد.

وی در پایان مدیریت پسماند و زباله را یکی از مطالبات مهم شهرستان عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: شهرداران و دهیاران نسبت به اشاعه فرهنگ حفظ محیط‌زیست مصمم باشند و در جهت اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ در سطح شهرها و روستاهای شهرستان گام بردارند.

گفتنی است در این همایش از خانواده‌های دو دهیار فقید شهرستان به نام‌های مرحوم جلال‌الدین شیخی‌زاده دهیار روستای بش‌اویلی و مرحوم عقیل ملکان دهیار روستای فرنگ توسط فرماندار شهرستان گالیکش تجلیل شد.

همچنین با اهدای لوح سپاس و هدایایی از شهرداران گالیکش و صادق‌آباد، کارمندان نمونه شهرداری گالیکش، دهیاران روستاهای کمال‌آباد و تراجیق از توابع بخش مرکزی گالیکش و دهیاران روستاهای تنگراه و آق‌قمیش از توابع بخش لوه به‌عنوان دهیاران نمونه تقدیر شد.

nilkooh3523 1

nilkooh3523 1

آرشیو

روز : ماه : سال :