فرماندار گالیکش گفت: برخورد لازم با گردشگرانی که بدون رعایت شئونات اسلامی در پارک ملی گلستان و بومگردی ها شهرستان حاضر می‌شوند انجام گیرد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی در جلسه با مسئولین قضایی شهرستان گالیکش گفت: گالیکش در ورودی شرق گلستان است و شاهد بیشترین کشفیات مواد مخدر و سلاح در این شهرستان هستیم.

وی افزود: شاهد رشد غیرمتعارف خورده فروشان مواد مخدر در گالیکش هستیم که انتظار است مسئولین قضایی و انتظامی شهرستان در این خصوص اقدامات پیشگیرانه لازم را انجام دهند.

به گفته مایلی، با توجه به اینکه گالیکش ترکیبی از اقوام مختلف است؛ مواجه می‌شویم به نزاع جمعی و چاقوکشی که به عنف شهرستان جسارت می‌کنند و نیاز است دادستان جدید با موضوعات منعکس‌شده نگاهی ویژه‌ای داشته باشند تا شاهد کاهش آن باشیم.

فرماندار گالیکش گفت: یکی از کارهای ماندگاری که اطلاعات شهرستان انجام داده است در هفته‌های و ماه‌های مختلف بحث کشفیات قاچاق سلاح در گالیکش است، امسال بالغ‌بر 260 قبضه اسلحه شکاری قاچاق در شهرستان کشف‌شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه گالیکش در بعد گردشگری فعال است افراد و توریست‌های خارجی در پارک ملی گلستان و بومگردی ها شهرستان بدون رعایت شئونات اسلامی حاضر می‌شوند که باید برخوردهای لازم در این خصوص انجام شود.

مایلی با اشاره به اینکه تمامی خدمات و مشکلاتی که در پارک ملی گلستان وجود دارد متوجه گالیکش است اظهار داشت: در سفر آتی رئیس‌جمهور به استان خراسان شمالی قرار است درخواست دهند بخشی از پارک ملی گلستان را از گالیکش منفک کنند؛ مطالبه داریم همه به کمک گالیکش بیایند تا این موضوع به وقوع نپیوندد.

آرشیو

روز : ماه : سال :