امام‌جمعه گالیکش گفت: انتخابات امسال، اولین انتخاباتی است که در ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و نتیجه آن تأثیر مستقیمی بر نتیجه انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا دارد.

به گزارش "پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه" حجت‌الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: اعتراض نکردن به آمریکا در حج درخواستی شیطانی است که برخی مطرح می‌کنند.

وی با اشاره به هفته حج و دیدار کارگزاران حج با مقام معظم رهبری گفت: رهبری در این دیدار حج را مجموعه‌ای استثنایی و ممتاز از ارزش‌های اسلام خواندند و به وحدت، دفاع از مظلومان و براعت از مشرکین در مناسک حج اشاره کردند و فرمودند: زائران و حاجیان ایرانی باید با رفتار، گفتار و متانت خود به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشند و مراسم براعت از مشرکین را هرساله بهتر از قبل برگزار کنند.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به دیدار مسئولین قضائی کشور با رهبر انقلاب نیز گفت: در این دیدار مقام معظم رهبری در رابطه به انتخابات امسال اشاره کردند و گفتند: بازهم باوجود تردیدآفرینی‌های بعضی از افراد؛ میدانم مردم با شور و شوق در این انتخابات شرکت می‌کنند.

حجت‌الاسلام دلبری افزود: انتخابات امسال، اولین انتخاباتی است که در ۴۰ سال دوم انقلاب اسلامی برگزار می‌شود و نتیجه آن تأثیر مستقیمی بر نتیجه انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا دارد.

امام‌جمعه گالیکش اضافه کرد: در شرایط فعلی به مجلسی نیاز داریم که در تراز گام دوم انقلاب اسلامی باشد و با توجه به نظریه مقاومت مقام معظم رهبری احتیاج به تشکیل مجلسی مقاوم در این رابطه داریم، نتیجه انتخابات مجلس تأثیر مستقیمی نیز بر انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری دارد.

وی با اشاره به اینکه تفاهم‌نامه اینستکس با چه شرایطی برای ایران اسلامی مفید است گفت: راجع به برجام و مذاکراتی که ایران اسلامی با کشورهای پنج بعلاوه یک در آن زمان انجام دادند، قرار شد طرفین به تعهدات خود عمل کنند ایران اسلامی به‌تمامی تعهدات خود عمل کرد اما متأسفانه طرفین مذاکرات به تعهدات خود عمل نکردند.

دلبری افزود: حتی آمریکا از فرجام خارج شد، اتحادیه اروپا هم کاری نکرد و پس از گذشت ایام زیادی حال روی آورده‌اند به قرارداد اینستکس، البته این هم حقه‌ای است که از جانب آمریکا و اتحادیه اروپا دارند انجام می‌دهند.

به گفته خطیب جمعه گالیکش؛ اگر این سیستم بیاید و انتظاراتی که مدنظر ما است انجام دهد گام اول آن‌ها برای انجام تعهداتشان پس از انجام مذاکرات است که انجام داده‌اند. هنوز طرفین توافقنامه برجام کاری انجام نداده‌اند و تنها می‌گویند که می‌خواهیم برجام باقی بماند.

امام‌جمعه گالیکش تصریح کرد: قبل از برجام روزانه ۷۰۰ هزار بشکه نفت از ایران خریداری می‌کردند و حال هم باوجود قول‌هایی که داده بودند به همین مقدار نفت خریداری می‌کنند.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: اگر اروپا تمامی اقدام مصرفی ما را در اینستکس تأمین کند و کاری نداشته باشد مصرف‌کننده چه کسی هست. اگر این‌ها را رعایت کنند گام اول خوبی خواهد بود، اما گام اتحادیه اروپا در برجام همان سیاست به مرگ گرفتن تا به تب راضی شدن است، امتیازاتی که می‌دهند امتیازات قطره‌چکانی است و بدرد نمی‌خورد.

خطیب جمعه گالیکش تصریح کرد: آن‌ها به دنبال این هستند که از طریق برجام راه جدیدی را باز کنند و بیایند در مورد مسائل منطقه‌ای، موشکی و هسته‌ای ورود کنند و مسیر آن را تغییر بدهند. ولی ما ملت بزرگ و انقلابی ایران اسلامی در زیر سایه رهبری انقلاب به همه آن‌ها باصلابت و اقتدار خواهیم گفت همه شما مانند گذشتگان پلیدتان این آرزو را به گور خواهید فرد.

وی تأکید کرد: می‌طلبد همه مردم، مسئولان و دستگاه دیپلماسی کشور دقت بیشتری به فرمایشات گوهربار مقام معظم رهبری در این رابطه داشته باشیم که بارها و بارها فرمودند: آمریکا و اتحادیه اروپا قابل‌اعتماد نیستند و به ظرفیت‌های و توان داخلی نگاه و تکیه کنیم.

آرشیو

روز : ماه : سال :