امام‌جمعه گالیکش گفت: در شرایط فعلی که تحریم‌ها ظالمانه هست، دشمنان قصد براندازی نظام را دارند همه باید مواظب باشیم؛ مسئولین پای‌کار باشند؛ بهشتی وار زندگی کنند و عمل کنند و تا الگو جامعه باشند.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت‌الاسلام سید محمد دلبری در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله بهشتی و 72 همراه ایشان و هفته قوه قضاییه با اشاره به اینکه شهید بهشتی (ره) شاخص انقلابی گری است گفت: هفتم تیرماه یادآور سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 همراه ایشان که از آن به‌عنوان عاشورای انقلاب یاد می‌کنند است.

nilkooh3517 1

وی افزود: شهید بهشتی از شخصیت‌های تراز اول انقلاب و نظام اسلامی بودند که برای شناختن ابعاد شخصیتی ایشان زمان‌های زیادی را باید صرف کنیم.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به سه واژه شخص، شخصیت و شاخص گفت: شخص حکایت از ویژگی‌های عمومی یک فرد دارد که هویت شناسنامه او را معلوم می‌کند، انسان‌ها وقتی ازنظر معنوی و روحی شرایط معمولی داشته باشند و دنبال زندگی عادی و معمولی خودشان باشند؛ بودونبودشان چندان احساس نمی‌شود؛ بسیاری از مردم داخل در این قسم هستند که از آن‌ها تعبیر به شخص می‌شود.

امام‌جمعه گالیکش افزود: واژه دوم شخصیت است روایت انسانی است که علاوه بر ویژگی‌های عادی دارای برجستگی‌های روحی، معنوی، علمی و... است که با داشتن همین ویژگی‌ها از دیگران متمایز می‌شوند؛ این‌ها تأثیرگذارند و تعدادشان در جامعه خیلی زیاد نیست.

وی اضافه کرد: انسان شاخص؛ شخصیتی است که ذوابعاد است، جامع اطراف است، مجموعه‌ای متنوع و متضاد از ویژگی‌ها را در خود دارد که در چشم همگان در همه زمان‌ها بزرگ دیده می‌شود. مانند پرچمی است که برافراشته بر بلندای کوهی که از دور به چشم می‌آید و راه را به همگان نشان می‌دهد؛ این‌گونه شخصیت‌ها بسیار کم هستند اگرچه تأثیرشان به‌اندازه یک قوم، یک ملت و یک امت است؛ شهید بهشتی (ره) شاخص بودند.

حجت‌الاسلام دلبری با اشاره به اینکه چرا شهید بهشتی را به‌عنوان شاخص معرفی کردند؛ تصریح کرد: شهید بهشتی نبوغ و استعداد و حافظه شگفت‌انگیزی داشتند؛ از خاندان و علم و اجتهاد و اصیل بودند؛ علاوه بر اجتهاد در علوم جدید هم مهارت خوبی داشتند.

امام‌جمعه گالیکش با اشاره به اینکه آیا این ویژگی‌ها، شهید بهشتی را شاخص قرارداد گفت: خیر، همه این ویژگی‌ها مهم هستند اما این‌ها شهید بهشتی را شاخص نکرد، طهارت نفس، روحیه تعبد و بندگی، روحیه همگرایی و کار تشکیلاتی، مظلومیت و مدارای بی‌نظیر ایشان، جذب حداکثری و دفع حداقلی، قاطعیت و صلابت در پاسداری از آرمان‌های و پافشاری بر آن‌ها، دشمن‌شناسی بی‌نظیر ئ و بصیرت انقلابی، آینده‌نگری، مدیریت بی‌نظیر جهادی و ولایت‌پذیری، اعتقاد به ولایت‌فقیه و شهادت باعث شد تا شهید بهشتی شاخص شود.

وی تصریح کرد: انقلابی ماندن و عمل کردن یعنی بهشتی وار زندگی کردن و عمل کردن وزندگی ساده و سالم داشتن؛ مسئولین باید زندگی‌شان ساده‌ترین زندگی‌ها باشد، اگر غیرازاین باشد اشکال دارد و به درد این نظام و مردم و مصادر و جایگاه‌ها نمی‌خورند؛ مردم مسئولین انقلابی می‌خواهند تا بین آن‌ها باشند و مشکلاتشان را برطرف کنند نه اینکه دنبال این باشد که اتوی شلوارش را درست کنند.

حجت‌الاسلام دلبری گفت: در شرایط فعلی که تحریم‌ها ظالمانه هست، دشمنان قصد براندازی نظام را دارند همه باید مواظب باشیم؛ مسئولین پای‌کار باشند؛ بهشتی وار زندگی کنند و عمل کنند و تا الگو جامعه باشند.

nilkooh3517 1

nilkooh3517 1

nilkooh3517 1

nilkooh3517 1

nilkooh3517 1

nilkooh3517 1

nilkooh3517 1

nilkooh3517 1

آرشیو

روز : ماه : سال :