مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان از اتمام عملیات اجرایی تکمیل فاز نخست زیرساخت‌های گردشگری پارک جنگلی و آبشار لوه شهرستان گالیکش بااعتبار یک میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " ابراهیم کریمی با اعلام این خبر افزود: بااعتبار یک میلیارد ریال فاز اول عملیات اجرایی ساماندهی و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری پارک جنگلی لوه شهرستان گالیکش از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌های استانی به پایان رسید.

وی به عملیات اجراشده در این فاز اشاره کرد و افزود: در عملیات اجرایی این فاز تکمیل سنگ‌فرش مسیر دسترسی به آبشار به مساحت حدود 600 مترمربع، اجرای آب‌رو برای هدایت آب‌های سطحی و همچنین فنس کشی مسیر دسترسی اجراشده است.

کریمی اضافه کرد: در سنوات قبل این اداره کل اقدام به اجرای سنگ‌فرش و دیواره سنگی مسیر دسترسی به مساحت 500 مترمربع و یک باب نمازخانه بااعتبار 2 میلیارد و 321 میلیون ریال کرده است.

او گفت: این اداره کل آمادگی خود را برای تکمیل زیرساخت‌های گردشگری لازم برای رفاه حال مسافران و گردشگران عبوری از پارک جنگلی لوه در صورت تخصیص اعتبار لازم از سوی مراجع ذی‌ربط را اعلام می‌دارد.

به گزارش نیلکوه؛ آبشار لوه در شهرستان گالیکش استان گلستان واقع است.

آبشار لوه در 20 کیلومتری شهر گالیکش و در 5 کیلومتری جاده اصلی گلستان - مشهد و در کنار روستایی به نام لوه و در جنگلی انبوه با درختان پهن‌برگ واقع‌شده است.

هم‌جواری آبشار با پارک ملی گلستان ارزش ویژه‌ای به آن بخشیده است.

گالیکش آبشارهای متعددی دارد که در این میان آبشار لوه با 75 متر ارتفاع از آبشارهای دیدنی و کم‌نظیر استان گلستان و در روستای لوه است.

آرشیو

روز : ماه : سال :