فرماندار گالیکش گفت: طرح آبخیزداری و همچنین طرح ترسیب کربن، یکی از طرح‌ها و سیاست‌های خوب دولت است که در شهرستان گالیکش مساحتی بالغ‌بر 27 هزار هکتار را پوشش می‌دهد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " جلسه طرح ترسیب کربن در حوزه آبریز اوغان شهرستان گالیکش به ریاست فرماندار و با حضور رئیس منابع طبیعی و جمعی از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای هدف در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گالیکش شد.

فرماندار گالیکش بابیان اینکه اجرای این طرح از فرسایش عرصه‌های منابع طبیعی شهرستان جلوگیری می‌کند خاطرنشان کرد: گالیکش یکی از شهرستان‌هایی است که از نوع پوشش گیاهی، نگاه ویژه‌ای به آن است.

حسین مایلی افزود: طرح آبخیزداری و همچنین طرح ترسیب کربن، یکی از طرح‌ها و سیاست‌های خوب دولت است که در شهرستان گالیکش مساحتی بالغ‌بر 27 هزار هکتار را پوشش می‌دهد.

فرماندار گالیکش تصریح کرد: زمانی می‌توان از موفقیت این طرح سخن گفت که مشارکت همه‌جانبه مردم را شاهد باشیم.

وی گفت: پدیده ریز گردها از استان‌های هم‌جوار یک تهدید جدی برای استان و شهرستان خواهد بود که باید به آن توجه جدی داشته باشیم.

مایلی تأکید کرد: دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها نسبت به کاشت نهال در اراضی شیب‌دار جهت انجام هرچه بهتر این طرح اهتمام ورزند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری گالیکش نیز گفت: دو پروژه ترسیب کربن در شهرستان‌های آزادشهر و گالیکش برای مقابله با بیابان‌زایی در حال انجام است.

صفر سیجانی اظهار کرد: تخریب و کاهش پوشش گیاهی، فرسایش خاک، تغییرات اقلیمی و اکوسیستمی و افزایش گازهای گلخانه‌ای سبب شده تا این طرح در ۳۰۰ هزار هکتار اراضی گلستان در معرض بیابانی شدن قرار گیرد.

آرشیو

روز : ماه : سال :