فرماندار گالیکش گفت: ورزش و ترویج بازی‌های بومی و محلی با ایجاد نشاط و شادی در بین خانواده‌ها در سالم‌سازی جامعه به‌ویژه جوانان نقش بسزایی دارد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی در سومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گالیکش در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان گفت: سن اعتیاد جوانان و ‌بزرگ‌سالان کاهش‌یافته است و گاها اعتیاد به مواد مخدر در سنین نوجوانی و دوره دبستانی دانش‌آموزان مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به نقش حساس و ‌مهم آموزش‌وپرورش در پیشگیری و ‌کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد: آموزش‌وپرورش به‌عنوان ‌دومین و مهم‌ترین نهاد جامعه در تعلیم و تربیت فرزندان نقش بسزایی دارد.

مایلی افزود: این ارگان مهم می‌تواند با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و برنامه‌های متنوع فرهنگی با همکاری دیگر ارگان‌ها به‌صورت منسجم و مستمر نقش بسزایی در پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد داشته باشد.

فرماندار گالیکش بابیان اینکه سال گذشته شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان رتبه دوم استانی را بعد از گنبدکاووس کسب نمود، بیان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی باید تلاش کنند تا با همکاری و تعامل یکدیگر این جایگاه تثبیت و یا ارتقا یابد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان گالیکش ادامه داد: هر دستگاه اجرایی می‌تواند با برگزاری ۱۰ برنامه کلیدی و متنوع در حوزه خود در اطلاع‌رسانی خانواده‌ها و پیشگیری از آسیب‌ها نقش مهمی ایفا کند.

وی با اشاره به نقش حساس و تأثیرگذار سازمان تبلیغات در اطلاع‌رسانی خانواده‌ها گفت: حوزه سازمان تبلیغات حوزه ‌مهم و گسترده است لذا روحانیون ‌فعال در این سازمان می‌توانند با اطلاع‌رسانی در مجالس خود در مساجد و گردهمایی‌های مردمی، هشدارها و مطالب موردنظر را برای آگاهی خانواده‌ها بیان کنند.

مایلی خاطرنشان کرد: برنامه‌های شاد و متنوع فرهنگی و اجتماعی در هفته ‌مبارزه با مواد مخدر برای شادی و نشاط خانواده‌ها و جامعه در نظر گرفته‌شده است. این برنامه‌ها ضمن ایجاد نشاط اجتماعی، سطح آگاهی خانواده‌ها را افزایش می‌دهد.

وی بابیان اینکه شهرستان گالیکش در مبادی ورودی و خروجی دو استان مهم گلستان و خراسان شمالی قرار دارد، تصریح کرد: با تخصیص اعتبار ۲۰ میلیون تومان باهدف نظارت بیشتر بر جلوگیری از ورود مواد مخدر به گالیکش در مبادی شهرستان، ایستگاه پلیس تنگراه به برج نوری تجهیز می‌شود.

فرماندار گالیکش اعلام کرد: در هفته مبارزه با مواد مخدر، پیاده‌روی خانوادگی در شهرستان گالیکش برگزار می‌شود.

مایلی گفت: روستای پادلدل از توابع بخش مرکزی گالیکش به‌عنوان روستای پاک معرفی شد و مقرر شد دریکی از روزهای آتی مراسم جشن در این روز برگزار شود.

به گفته وی، ‌طبق اعلام منطقه انتظامی گالیکش، در سه‌ماهه نخست امسال در مقایسه با سه‌ماهه نخست سال قبل در رابطه با دستگیری متخلفین مواد مخدر ۱۴ درصد و در دستگیری خرده‌فروشان نیز شاهد رشد ۱۱۹ درصدی در گالیکش بوده‌ایم.

مایلی گفت: این‌که فروشندگان مواد مخدر، حداقل خرده‌فروش‌ها در این شهرستان از تعدد بالایی برخوردارند اصلاً خوب نیست.

آرشیو

روز : ماه : سال :