غراوی از مناطق آسیب‌دیده از سیل و بارش‌های اخیر در روستاهای آبپران، فارسیان فرنگ، لیرو، فرنگ و پنو بازدید کرد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " میر محمد غراوی در این بازدیدها گفت: دولت در ۱۱ فروردین‌ماه امسال طی مصوبه جبران خسارات وارده به بخش کشاورزی و منازل مسکونی را در اولویت قرارداد و بر این اساس با توجه به پرونده‌های واحدهای مسکونی ارسالی به بانک‌ها، عملیات اجرایی ۴۰ واحد مسکونی آغازشده و امیدواریم طی یکی، دو ماه آتی شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

nilkooh3446 1

وی افزود: استان خراسان شمالی به‌عنوان معین در شهرستان گنبدکاووس، استان گیلان به‌عنوان معین در شهرستان گمیشان با همراهی ادارات بنیاد مسکن خود جریان بهسازی و بازسازی را بر عهده‌دارند و بنیاد مسکن استان هم پشتیبانی از شهرستان آق‌قلا را بر عهده دارد.

غراوی یادآور شد: تاکنون ۵.۵ میلیارد تومان از خسارات وارده به بخش کشاورزی به‌صورت بلاعوض پرداخت‌شده است و این روند با همکاری کمیته تخصصی استانداری گلستان و جهاد کشاورزی استان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: درزمینهٔ جبران خسارات مردمی مشکلی وجود ندارد اما درزمینهٔ راه‌ها، تأسیسات زیربنایی و شبکه‌های آب، برق و گاز منتظر تأمین اعتبار دولت از طریق مواد ۱۰ و ۱۲ و ابلاغ آن به استان هستیم.

سرپرست استانداری گلستان بابیان اینکه مرحله مقابله باسیل در گلستان پایان یافت و در حال حاضر به مرحله تعیین خسارت‌ها رسیدیم اظهار کرد: تاکنون پرونده سه هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی آسیب‌دیده از سیلاب که نیازمند مرمت، بهسازی و بازسازی هستند به بانک‌های عامل ارائه‌شده‌اند تا با دریافت تسهیلات عملیات اجرایی آن آغاز شود.

غراوی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته تلاش کردیم هیچ شهر و روستای از خدمات آب، برق و گاز بی‌بهره نباشد و اتصالات در سریع‌ترین زمان ممکن برقرار شد.

nilkooh3446 1

فرماندار گالیکش نیز در این بازدیدها خسارات وارده به بخش‌های مختلف کشاورزی، منابع طبیعی، راه و منازل مسکونی در این شهرستان را حدود ۲۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

حسین مایلی با اشاره به اشاره به خسارت سیلاب به مسیر دهستان نیلکوه گالیکش گفت: بخش‌های زیادی از این جاده براثر بارندگی، جنس خاک، شیب زیاد، تعرض به مسیر رودخانه و انحراف آن و لغزش از بین رفته است.

وی از مردم تقاضا کرد از ساخت‌وساز در مسیر و حریم رودخانه‌ها به‌شدت پرهیز کنند و تلاش می‌کنیم هر چه زودتر با ابلاغ اعتبارات از سوی دولت نسبت به مرمت آن اقدامات لازم صورت گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :