امام جمعه گالیکش گفت: پس از قرارداد برجام و مذاکرات طولانی و تعهد تمام ایران اسلامی و عهد شکنی آمریکا و اتحادیه اروپا و ... با وجود اینکه یک سال از خروج آمریکا از برجام گذشته است؛ اروپا هم فرصتهای بسیاری را از ایران گرفته است.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات با اشاره به عمل به آموزه های قرآن و پرهیز از اعتماد به دشمن گفت: بر اساس یک سنت حسنه هر سال محفل انس با قرآن در آستانه ماه مبارک رمضان در محضر ولی امر مسلمین جهان برگذار می شود و نیازهای جامعه اسلامی را حضرت آقا در آن بیان می کنند.

وی افزود: امسال هم امام خامنه ای به یک تجربه و عبرت در این رابطه اشاره فرمودند: تجربه ایران اسلامی که ملت آمد و این انقلاب را به پیروزی رساند و از گردنه های بسیار سخت و سنگین عبور کرد و روی پای خودتان ایستاد؛ اما عبریتی که از بیداری اسلامی در مصر حاصل شد این بود که در مقابل استکبار ایستادند اما بجای اینکه با کشورهای اسلامی در ارتباط باشند دوباره گرایش به سمت آمریکا پیدا کردند و همان بدبختی را ادامه دادند.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیدارهایی به ضرورت تقویت روحیه انقلابی گری در جامعه اشاره کردند گفت: بسیار مهم است تداوم و پیمودن مسیر انقلاب با روحیه انقلابی امکان پذیر است. تحقق تمدن اسلامی آن هم در افق پنجاه ساله در گرو تقویت نسل انقلابی است.

حجت الاسلام دلبری گفت: اخیرا مشاهده کردید هر چند مدارس و آموزش و پرورش ما پاک هستند و در مسیر واقعی حرکت کردند اما احرکات بسیار زشتی را در برخی از آموزشگاهها پخش کردند که با فرهنگ و دین ما سازگاری ندارد.

امام جمعه گالیکش گفت: اگر این موارد در استان و شهر ما باشد جای تاسف است؛ فرزندان را باید انقلاب تربیت کرد پیشرفت کشور فقط با روحیه انقلابی ممکن خواهد بود. عزت و اقتدار کشور فقط با تقویت این روحیه ممکن است، فقط با تقویت این روحیه می توانیم در مقابل استکبار بایستیم. لذا باید دشمن شناس باشیم. باید خودشناس باشیم، در زمینه های مختلف باید حواسمان جمع باشد.

وی با اشاره به خودشناسی گفت: مردم سالاری دینی، حفظ وحدت ملی، تامین امنیت ملی، حفظ استقلال سیاسی، عدالت خواهی و گسترش عدالت، تثبیت و تعمیق آزادی و آزاد اندیشی، شایسته سالاری و... را از جمله مولفه های خودشناسی عنوان کرد.

خطیب جمعه گالیکش طرح ریزی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت، شکوفایی اقتصاد، اقتصاد مقاومتی، تقویت ساخت درونی قدرت، مدیریت جهادی، اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولید داخلی و خرید کالای ایرانی و رونق تولید و برطرف کردن مشکلات بیکاری و مسکن را از جمله مولفه های عرصه اقتصادی معرفی کرد که باید مد نظر باشد.

حجت الاسلام دلبری، تقویت هویت اسلامی و انقلابی، تقویت خودباوری و اعتماد به امر ملی، جهاد علمی و جنبش نرم افزاری، جمعیت، تربیت اسلامی نسل های آینده، نشاط و پویایی جامعه را از جمله مولفه های عرصه های فرهنگی اجتمااعی عنوان کرد که باید مد نظر باشد.

وی با اشاره به لزوم ایجاد روحیه نشاط و پویایی در جامعه تصریح کرد: امام خامنه ای فرمودند تضعیف کنندگان روحیه انقلابی را خدا نمی بخشد. بسیار مهم است آحاد جامعه برنامه ریزی کنند در محافل قرآنی و ... شرکن داشته باشند.

امام جمعه گالیکش با اشاره به پیام قاطع برجامی ایران به آمریکا و اروپا گفت: پس از قرارداد برجام و مذاکرات طولانی و تعهد تمام ایران اسلامی و عهد شکنی آمریکا و اتحادیه اروپا و ... با وجود اینکه یک سال از خروج آمریکا از برجام گذشته است؛ اروپا هم فرصتهای بسیاری را از ایران گرفته است، مسئولین کاری انجام نمیدهند و دشمنان جریح شده اند، دستگاه دیپلماسی باید این تسلسل را با حرکتی قاطع و انقلابی پاسخ دهد.

خطیب جمعه گالیکش گفت: طبق معاهده برجام چنانچه کشورهای مقابل به تعهدات خود عمل نکردند ایران حق دارد به صورت کلی و جزیی به تعهداتش عمل نکند.

وی اظهار داشت: اتحادیه اروپا یک راه را بیشتر نمی تواند انتخاب کند یا در کنار ترامپ باشد یا به حق و حقوق ایران احترام بگذارد.

آرشیو

روز : ماه : سال :