همایش گرامیداشت روز ملی شوراها و روز کارگر با حضور فرماندار شهرستان، امام‌جمعه، معاون عمرانی فرماندار، بخشدار مرکزی، اعضای شورای شهر و شهردار گالیکش، برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی و مسئولین بسیج کارگری شهرستان در محل سالن اجتماعات شهرداری گالیکش برگزار شد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " فرمانداری گالیکش در این همایش ضمن تبریک به مناسبت روز ملی شوراها و همچنین روز کارگر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین و پسندیده‌ترین اتفاقاتی که پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در کشور صورت گرفت، شکل‌گیری شوراهای اسلامی بود که نهادی برگرفته از آموزه‌های دینی و باریشه قرآنی است.

nilkooh3433 1

حسین مایلی افزود: مبحث شورایی یک موضوع کاملاً مشاوره‌ای و بر مبنای خرد جمعی است و درصورتی‌که به‌درستی فعالیت کند، اعتماد عمومی و تعامل اجتماعی در جامعه را نیز نتیجه خواهد داد.

وی اضافه کرد: توجه به حقوق شهروندی به‌صراحت در قانون اساسی کشور ما لحاظ شده است و همه دستگاه‌ها، نهادها و مؤسسات دولتی و غیردولتی موظف به اجرای آن قوانین هستند.

فرماندار گالیکش ادامه داد: در دولت تدبیر و امید سعی بر آن است تا با کوچک‌تر کردن دولت و تمرکززدایی، برخی از امور و مدیریت‌ها به مؤسسات و تشکل‌های غیردولتی و مردم‌نهاد واگذار شود تا از این طریق بتوان نقش مردم را نیز در اداره کشور برجسته‌تر از گذشته نشان داد.

مایلی بیان کرد: انتظار ما به‌عنوان نمایندگان دولت از شوراهای اسلامی و شهرداران این است که در مقابل مطالبات و خواسته‌های به‌حق مردم و شهروندان پاسخگو باشند و شفافیت را سرلوحه امور خویش قرار دهند.

وی با اشاره به فرارسیدن روز کارگر گفت: جامعه کارگری در هر کشوری جزء پاک‌ترین، زحمتکش‌ترین و مظلوم‌ترین اقشار است که با تلاش و کوشش خود چرخه‌های اقتصادی یک کشور را به حرکت وا‌می‌دارد.

مایلی خاطرنشان کرد: کارگران علی‌رغم تمام سختی‌ها و مشکلاتی که با آن مواجه‌اند، انسان‌های قانع و شریفی هستند که به کمترین‌ها بسنده می‌کنند، لذا شایسته نیست که در پرداخت حقوق و حق‌الزحمه این قشر خدوم کوتاهی و قصور صورت گیرد.

فرماندار گالیکش یادآور شد: کارفرمایان، صاحبان مشاغل و کار و نیز کارشناسان مرتبط با حوزه کار و کارگری در مواجهه با مردم و کارگران زیر‌دست خود نهایت عزت و احترام را داشته و آنان را تکریم نمایند.

مایلی گفت: شهرداری‌ها و سایر کارفرمایان در جذب نیروی کار از افراد توانمند، متخصص، کاردان و ذی‌صلاح استفاده کرده و از هرگونه تبعیض و تبانی جداً پرهیز نمایند.

فرماندار گالیکش با اشاره به سال رونق تولید و موضوع تحریم‌های ظالمانه‌ای که علیه ایران اسلامی صورت گرفته است، افزود: تحریم‌های اقتصادی علیه کشور ما مقوله جدیدی نیست که ملت ایران با آن بیگانه باشند، بلکه در طول چهار دهه انقلاب، استوار و مصمم‌تر از گذشته ایستاده‌اند و به حول و قوه الهی این دوره سخت را نیز با سربلندی پشت سر خواهد گذشت.

مایلی عنوان کرد: رضایت‌مندی مردم و خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان، یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه پایدار در حوزه شهری است.

nilkooh3433 1

کشاورزان و ‌کارگران زحمتکش ستون فقرات کشور و نظام هستند

شهردار گالیکش نیز در این همایش کار را مایه حیات و نشاط جامعه و کارگران زحمتکش را پیشگامان این عرصه دانست و افزود: دو قشر زحمتکش کشاورز و ‌کارگر به‌عنوان ستون فقرات کشور و نظام هستند.

رمضانعلی خسروی خطاب به کارگران حاضر در جلسه افزود: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری امسال سال «رونق تولید» است و  بر اساس خط‌مشی ترسیم‌شده از طرف بنده و اعضای شورای اسلامی شهر گالیکش نیاز است که تلاش بیشتری بکار ببریم تا در تحقق شعار سال گامی برداشته باشیم.

وی گفت: ما در شهرداری و با شورای اسلامی شهر در بحث پایدار نمودن درامدها برنامه‌های خوبی پیش‌بینی و برنامه‌ریزی کردیم که همکاری و همراهی شما بزرگواران عرصه کار و تلاش را می‌طلبد.

شهردار گالیکش جهت ایجاد و انتقال حس صمیمیت بین خود و کارکنان  مثال پدر و پسری را عنوان کرد و‌ گفت: همان‌گونه که در یک خانواده پدر از پسر و متقابل پسر از پدر توقعاتی دارند، در خانواده بزرگ شهرداری بین کارکنان و مدیران یک سری توقعات دوجانبه جاری است، توقع من از شما تلاش شماست و توقع به‌حق شما معیشت و رفاه شماست که تاکنون همیشه در اولویت اصلی ما بوده و هست.

خسروی همچنین در باب اهمیت جایگاه شورا به احادیث و کتب دینی چون قران و نهج‌البلاغه استناد نمود و افزود: طبق اصل یک‌صدم قانون اساسی برای پیشبرد امور و تسریع در کارها اداره امور مردم به خودشان واگذارشده است. بنابراین شورای شهر ثمره مردم‌سالاری دینی و پیشبرد امور به دست خودشان  است.

وی افزود: هر اقدام مثبت و ارزنده‌ای که در شهر اتفاق افتاده، مدیون زحمات پیگیری‌ها، مشورت‌ها و پشتیبانی شورای اسلامی است.

nilkooh3433 1

تلاش داریم رأی اعتماد مردم را با خدمت صادقانه پاسخ دهیم

رئیس شورای اسلامی شهر گالیکش نیز گفت: ما مسئولین یکی از اعمال صالحی که می‌توانیم انجام دهیم خدمت به مردم است که خداوند توفیق آن را عطا فرموده است، اگر بتوانیم در این مسئولیت خدمتگزار باشیم دچار خسران و زیان نشده‌ایم.

حمیدرضا خانی راد افزود: همواره تلاش بنده و همکارانم در شورای اسلامی شهر این بوده است که خدمتگزار شهروندان باشیم و رأی اعتماد مردم را با خدمت صادقانه به آن‌ها پاسخ دهیم.

گفتنی است در پایان این مراسم از اعضای شورای اسلامی شهر و نیروهای کارگری شهرداری گالیکش با اعطای تقدیرنامه و هدایایی تجلیل و تقدیر صورت گرفت.

nilkooh3433 1

nilkooh3433 1

nilkooh3433 1

nilkooh3433 1

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :