رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گالیکش گفت: تحقق اشتغال در گالیکش در سال گذشته به 116 درصد تعهد مورد انتظار رسید.

به گزارش " پایگاه خبری تجلیلی نیلکوه " حسین روانبخش به مناسبت گرامیداشت روز کارگر گفت: تعهد و تکلیف اشتغال این شهرستان در سال گذشته 1050 از سوی استان اعلام شده بود که با پیشی گرفتن از این تعهد، تعداد 1223 نفر در سامانه رصد اشتغال اداره کار به ثبت رسید و تحقق 116 درصدی اشتغال را برای این شهرستان رقم زد.

وی با تشریح نحوه اشتغال ایجاد شده افزود: 490 طرح در زمینه های کشاورزی صنعتی، خدماتی، صنایع دستی و گردشگری، ورزشی و فرهنگی به مبلغ 388 میلیارد ریال با اشتغالزایی بالغ بر 666 نفر به بانک‌های عامل معرفی شدند که تعداد 344 طرح با مبلغ بیش از 187 میلیارد ریال در مناطق روستایی و عشایری و فراگیر و اشتغالزایی بالغ بر 417 نفر موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

وی در مورد تسهیلات مشاغل خانگی نیز گفت: در این حوزه 150 طرح در زمینه های مختلف صنعت و کشاورزی به مبلغ 15 میلیارد ریال با اشتغالزایی 150 نفر به بانک های عامل معرفی شدند که از این تعداد 70 طرح با اشتغالزایی 70 نفر تسهیلات دریافت کردند.

روانبخش یادآورشد: اشتغال مابقی افراد در گالیکش توسط دستگاه‌های مختلف مستقر در این شهرستان انجام شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی گالیکش در خصوص فعالیت های دیگر این اداره در سال گذشته نیز گفت: در رسیدگی به شکایات کارگران مدت زمان رسیدگی در هیات های تشخیص اداره کار از حد نصاب اعلام شده 9 روز برای مطالبات کارگران به هشت روز کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در مدت یاد شده 181 مورد بازرسی و بررسی حوادث ناشی از کار و شناسایی کارگران مشمول قانون کار انجام شد، ابراز امیدواری کرد که با تلاش بیشتر در سال جاری نیز این روند برای دفاع از حقوق کارگران به نحو مطلوب تر تداوم یابد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :