امام جمعه گالیکش گفت: تاریخ آمریکا سراسر جنگ و تجاوز است و همانطوری که در این جنگها با شکست روبرو شدند در جنگ اقتصادی اخیرشان با ایران هم شکست مفتضحانه ای خواهند خورد.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حجت الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات گفت: گام بلند سپاه به سوی تکامل با انتصاب فرمانده ای شجاع؛ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آخرین روز از چهل ساله نخست حیات پر خیر و برکت خویش شاهد خداحافظه ای سرلشکر جعفری، یکی از فرماندهای دلاور، ولایی و بسیجی پس از 10 سال بود که جای خود را به جانشینی لایق و دوست داشتنی خود سردار حسین سلامی داد.

وی افزود: این تغییر می تواند چهل ساله دوم عمر مقدس این نهاد انقلابی را بر مبنای خیر و برکات وافری قرار بدهد و ما شاهد تحولات بسیار خوبی در تمامی زمینه ها خواهیم بود.

خطیب جمعه گالیکش اضافه کرد: انتظاراتی که فرمانده معظم کل قوا از فرمانده ای جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارند ارتقا توانمندیهای همه جانبه و آمادگی در همه بخشها، تقویت گوهر درونی سپاه یعنی تقوا و بصیرت، گسترش مدیریتهای برخوردار از بنیه معنوی و توانایی های کارشناسی، افزایش اعتلای فرهنگی سپاه، برداشتن گامهای بلند در حرکت سپاه در حرکت به صوری تکامل از این جمله است.

حجت الاسلام دلبری؛ محبوبیت عمومی و برخورداری از حمایت مسئولان، سوابق شغلی و توانایی های فرمانده ای و مدیریتی، برخورداری از وجاهت علمی بالا، دارای قدرت تحلیل و تشخیص مسائل، ساده زیستی و تعلق به تبقات پایین جامعه، هوش و استعداد فردی بالا، فن بیان و توانایی در تولید مفاهیم استراتژیک، مهارت هماوردی منطقی و شجاعانه با فرماندهان جبهه دشمن، قابلیت و ظرفیت بهره گیری از نقاط قوت سپاه از جمعه ویژگی های فرمانده جدید سپاه عنوان کرد.

وی با اشاره به اهمیت ژئواستراتژیک خلیج فاس و جایگاه ویژه ایران در کنترل آن گفت: 22 تیر ماه سال 84 هیئت دولت مصوبه ای تصویب کرد که به موجب آن 10 اردیبهشت هر سال به نام روز خلیج فارس نامگذاری شده است؛ خلیج فارس در طول تاریخ از اهمیت بسیار مهمی در زمینه های مختلف برخوردار بوده است و دارد ارزشهای عظیم اقتصادی، سیاسی و سوق الجیشی است و بسیاری به دنبال تصاحب آن بوده اند.

امام جمعه گالیکش بیان داشت: ایران با موقعیت بی نظیر در خلیج فارس توانایی بستن تنگه هرمز را دارد کارشناسان اقتصادی معتقد هستند اگر تنگه هرمز توسط ایران بسته شود بازارهای جهانی نفت با کمبود 20 میلیون بشکه ای روبرو می شوند که ممکن است بهای نفت از مرز بشکه ای 250 دلار هم بگذرد.

خطیب جمعه گالیکش اضافه کرد: قطع صارات نفت و حمله به پایگاههای آمریکا در خلیج فارس و هدف قرار دادن ناوهای آمریکایی در منطقه تنها بخشی از پتانسیلهایی است که ایران در خلیج فارس می می تواند عملیاتی کنند؛ از همه اینها مهمتر این است که آمریکایی ها بدانند کنترل و مدیریت این تنگه در اختیار نیروهای سپاهی و فرمانده دلاور، شجاع، بی باک و ولایی جدید سپاه پاسداران است، کاری نکنند که بعدا به عذرخواهی بیفتند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا و همدستانش به دنبال به صفر رساندن صادرات نفتی ایران هستند گفت: راهکار مقابله با این برنامه اجرای راهبرد اقتصاد غیرنفتی، تکیه بر صادرات غیر نفتی و تکیه بر ظرفیت کشور و اصلاح ساختار مالیات کشور و مقابله با فرار مالیاتی برخی از موارد است.

وی افزود: دولت هم باید دیپلماسی نفتی خود را به طور جدی فعال کند، و با کشورهای اصلی خرید نفت ایران وارد مذاکره بشود، قراردادهای بلند مدت ببندد، باتوجه به اینکه عربستان و امارات به دنبال این هستند تا جای فروش نفت ایران را بگیرند دولت مردان هم اجازه عبور نفت این کشورها را از تنگه هرمز را ندهند و از خام فروشی نفتی جلوگیری شود.

حجت الاسلام دلبری با اشاره به اینکه آمریکا و هیچ کشوری نمی توانند جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند و آن را به صفر برسانند گفت: امام خامنه ای فرمودند جمهوری اسلامی ایران هر چه قدر لازم باشد نفت صادر می کند.

امام جمعه گالیکش گفت: تاریخ آمریکا سراسر جنگ و تجاوز است و همانطوری که در این جنگها با شکست روبرو شدند در جنگ اقتصادی اخیرشان با ایران هم شکست مفتضحانه ای خواهند خورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :