فرماندار گالیکش گفت: مدیران شهرستانی باید بدانند یکی از مقوله‌هایی که باید به آن پرداخته شود توجه به نهاد همگانی ورزش است اگر به ورزش به‌عنوان یک پدیده اجتماعی توجه کنیم حتماً باید در آن سرمایه‌گذاری شود.

به گزارش " پایگاه خبری تحلیلی نیلکوه " حسین مایلی در دیدار ورزشکاران و جوانان گالیکش به مناسبت هفته جوان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و هفته جوان گفت: ورزش یک پدیده فراگیر است که در کشور ما روزبه‌روز اثرش را ملموس‌تر می‌کند.

وی افزود: اگر مدعی هستیم که می‌خواهیم جامعه سالم، پویا و بانشاط داشته باشیم باید به امر ورزش نگاه ویژه‌ای داشته باشیم.

به گفته مایلی از سوی ریاست‌جمهور و وزیر ورزش اقدامات خوبی در حوزه ورزش انجام‌گرفته؛ بخشی از فعالیت‌های ما نیز در حوزه شهرستانی به ورزش اختصاص‌یافته و نگاه ویژه‌ای به این حوزه داریم.

فرماندار گالیکش اظهار داشت: اگر به ورزش شهرستان توجه شود، جامعه‌ای سرزنده و پویا خواهیم داشت؛ با افزایش سرانه‌های ورزشی می‌توان در ابعاد مختلف شاهد ارتقا شاخصه‌های اجتماعی باشیم، اولین فاکتوری که در این موضوع می‌توان به آن توجه داشت بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

وی افزود: با افزایش سرانه ورزشی در شهرستان می‌توان از بعد قهرمانی نیز گالیکش را به جایگاه خوبی رساند.

فرماندار گالیکش بیان داشت: مسئولین باید به سمتی بروند که بتوانند بخشی از دغدغه‌های ورزشکاران شهرستانی را مرتفع کنند؛ تلاش می‌کنیم با همکاری با شهرداران بودجه یک تا پنج‌درصدی که در بودجه آن‌ها دیده می‌شود برای حوزه ورزش هزینه شود تا دغدغه ورزشکاران ما برطرف شود و به اهداف حرفه‌ای و قهرمانی در شهرستان دست‌یابیم.

مایلی گفت: بزرگ‌ترین مطالبه ورزشکاران گالیکش جذب اسپانسر و سرمایه‌گذار ورزشی برای تأمین هزینه‌های ورزشی‌شان است. در اولین فرصت طی جلسه‌ای از ادارات، کارخانجات و دستگاه‌های شهرستان که می‌توانند در این کار مشارکت کنند خواسته می‌شود تا هر یک هیئت ورزشی را پشتیبانی مالی کنند.

وی با اشاره به اینکه ورزش‌های همگانی بستر و مادر دیگر ورزش‌ها است گفت: استقبال شهروندان گالیکش از ورزش‌های همگانی گسترده است؛ جاده سلامت نماد گالیکش است و قرار است بستر زیرساخت‌های این مسیر فراهم شود. در بودجه سال 98 شهرداری گالیکش ساخت فاز اول آن تا دانشگاه پیام نور گالیکش با ساخت بلوار وسط و روشنایی، جدول و سه پل دیده‌شده است.

به گفته وی خانه بوکس گالیکش که از دغدغه‌های ورزشکاران این حوزه است پنجشنبه هفته جاری به مناسبت روز جوان افتتاح می‌شود.

فرماندار گالیکش گفت: یک پارک مخصوص فعالیت ورزشی بانوان گالیکش تعریف می‌شود و به دنبال این هستیم امسال این پارک تعریف و احداث شود.

مایلی تصریح کرد: باید سرانه ورزشی شهرستان افزایش یابد تا بتوانیم به نرم استاندار کشوری دست‌یابیم؛ امکانات رفاهی در سالن‌های ورزشی شهرستان اندک است و رفع آن باید جز برنامه‌های مسئولین شهرستان باشد.

فرماندار گالیکش تصریح کرد: مدیران شهرستانی باید بدانند یکی از مقوله‌هایی که باید به آن پرداخته شود توجه به نهاد همگانی ورزش است اگر به ورزش به‌عنوان یک پدیده اجتماعی توجه کنیم حتماً باید در آن سرمایه‌گذاری شود.

در این دیدار صمیمی جوانان و ورزشکاران گالیکش نیز دغدغه‌های خود را به فرماندار گالیکش منتقل و مایلی نیز پیگیری امورات را در حد توان قول دادند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آرشیو

روز : ماه : سال :